kadr z filmu „Na zachodzie bez zmian" Edwarda Bergera

Netflix prezentuje pierwszy trailer nowej adaptacji “Na Zachodzie bez zmian”


07 września 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Netflix prezentuje zwiastun wyprodukowanej przez nich ekranizacji klasycznej powieści Na Zachodzie bez zmian. Sprawdź szczegóły.

Bogata historia adaptacji

Na Zachodzie bez zmian Ericha Marii Remarque’a oprócz zapisania się złotymi zgłoskami w historii światowej literatury, zajmuje szczególne miejsce w historii kina. Filmowa adaptacja Lewisa Milestona z 1930 roku przyniosła filmowi dwa Oscary. Kolejna ekranizacja w reżyserii Delberta Manna z 1979 roku, została nagrodzona Złotym Globem dla Najlepszego Filmu Telewizyjnego. Teraz próby adaptacji wielkiego dzieła literackiego podjął się Netflix.

Do sieci trafił właśnie pierwszy trailer Na Zachodzie bez zmian w reżyserii Edwarda Bergera (znanego m.in. z serialu Patrick Melrose). Film zadebiutuje 12 września podczas Toronto Film Festival, a na platformę streamingową trafi 28 października. Warto zwrócić uwagę, że jest to pierwsza adaptacja powieści w jej oryginalnym, niemieckim języku, a niemieckie gremium wybrało film na swojego kandydata do przyszłorocznego Oscara w kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny. W główną rolę w nowym Na Zachodzie bez zmian wciela się Daniel Brühl, znany m.in. z roli Nikkiego Laudy w filmie Wyścig czy Fredericka Zollera w Bękartach wojny.

Oficjalny trailer Na zachodzie bez zmian

Filmowe plany Netflixa na 2022 rok

Na Zachodzie bez zmian to nie jedyna duża produkcja filmowa, jaka ma trafić na Netflixa tej jesieni. Już we wrześniu na platformie obejrzymy Blondynkę, adaptację biografii Marilyn Monroe autorstwa Joyce Carol Oates (w roli głównej Ana de Armas). W listopadzie ukaże się z kolei druga część przygód siostry Sherlocka Holmesa, a więc Enola Holmes 2, ze znaną z serialu Stranger Things Millie Bobby Brown w roli głównej. Najgłośniejsza premiera czeka nas jednak w grudniu. Daniel Craig powróci jako detektyw Benoit Blanc w drugiej części hitowego Na noże, które doczekało się nominacji do Oscara za Najlepszy Scenariusz Oryginalny.

Netflix prezentuje zwiastun wyprodukowanej przez nich ekranizacji klasycznej powieści Na Zachodzie bez zmian. Sprawdź szczegóły. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia Lins Bogata historia adaptacji Na Zachodzie bez zmian Ericha Marii […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →