fot. Bolesław Chrobry według Jana Matejki

Bolesław Chrobry bohaterem polskiej gry strategicznej. Rząd sfinansował produkcję


20 października 2022

Podziel się newsem:

Pierwszy koronowany król Polski – Bolesław Chrobry — będzie bohaterem gry strategicznej sfinansowanej przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Zlecono już prace koncepcyjne.

Bolesław Chrobry bohaterem strategii

Bolesław Chrobry będzie głównym bohaterem polskiej gry strategicznej, która została sfinansowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Chrobry. Historia sprzed 1000 lat będzie produkcją, której tematyka jest związana z kluczowymi dla Polski wydarzeniami z czasów wspomnianego króla. Skupi się także na atrakcyjnych i mało wyeksploatowanych kulturowo wydarzeniach związanych z jego postacią. Rozgrywka docelowo ma mocno „rozbudzać wyobraźnię historyczną” i „realizować założenia współczesnego patriotyzmu” w formie angażującej na poziomie rozgrywki, przenikającej się z barwną symboliką narodową gry strategicznej. Bolesław Chrobry zostanie wzięty pod lupę przez warszawskie studio BTC Studios, które zajmie się pierwszym etapem projektu.

W ramach niego odbędą się następujące procesy: analiza historyczna i rynkowa, sformułowanie koncepcji gameplay i mechanik gry, ewaluacja systemu rozgrywki i obszaru symboliki historycznej oraz stworzenie assetów graficznych celem przygotowania roboczych makiet UI i referencyjnych grafik mających na celu zaprezentowanie identyfikacji wizualnej gry. Koszt tych wszystkich działań to ponad 151 tysięcy złotych. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego przeznaczyło na grę 120 tysięcy złotych. Pierwszy etap ma zakończyć się do 31 grudnia 2022 roku.

BTC Studios ma jak dotąd na swoim koncie cztery małe produkcje, z czego aż trzy są grami mobilnymi. Deweloperzy nie tworzyli też wcześniej strategii.

Bolesław Chrobry – powtórka z historii

Bolesław Chrobry był synem księcia Mieszka I oraz pierwszym koronowanym królem Polski. Chociaż koronacja miała miejsce w 1025 roku, tuż przed jego śmiercią, Chrobry faktycznie władał jako książę już od 992 roku. W trakcie swojego panowania władca przyłączył do Polski Morawy, Milsk i Łużyce, a także wyprawił się na Ruś Kijowską, gdzie osadził na tronie swojego zięcia, Świętopełka I. W trakcie drogi powrotnej odzyskał również Grody Czerwieńskie, które były ważnym i strategicznym punktem na szlakach handlowych. Od 1995 roku Bolesław Chrobry widnieje na banknocie o nominale 20 złotych.

Bolesław Chrobry bohaterem polskiej gry strategicznej. Rząd sfinansował produkcję
obraz Jana Matejki – Koronacja pierwszego króla Polski

Sprawdź także: Lil Baby, Nicki Minaj i inni zwołują na zbiórkę. Call of Duty: Modern Warfare II z nietypowym zwiastunem

Pierwszy koronowany król Polski – Bolesław Chrobry — będzie bohaterem gry strategicznej sfinansowanej przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Zlecono już prace koncepcyjne. Zobacz także Jeffrey Dahmer: 5 piosenek, w których wspomniano seryjnego mordercę TVP miało propozycję wyprodukowania „Wiedźmina”, zanim projekt trafił do Netflixa Christian Bale: Jeśli dostajesz w Hollywood rolę, to tylko dlatego, że […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →