projekt okładki Marcel Bartosz

Nadchodzi kolejna era. Bluszcz singlem „Darko” zapowiadają album „Nowy Pop”


06 października 2022

Podziel się newsem:

Wrocławski zespół Bluszcz powraca. Panowie podzielili się nowym utworem, który już oficjalnie zapowiada kolejną płytę formacji. Co wiadomo o Nowym Popie?

Krótka historia Nowego Popu

Od premiery pierwszego utworu z płyty minął już ponad rok. Bluszcz wypuścili Odrę w sierpniu 2021 roku, otwierając wówczas rozdział czwartego studyjnego krążka. Jarek i Romek Zagrodni nie zostawiali fanów z pustymi rękami, co jakiś czas częstując ich kolejnymi nowościami. Jeszcze w grudniu 2021 roku światło dzienne ujrzały Lasy Prywatne – ironiczny manifest skierowany w stronę ludzi kwestionujących kryzys klimatyczny.

Sprawdź także: PRL w latach dwudziestych – Bluszcz definiuje się na nowo. Recenzja albumu Kresz

Rok po premierze Odry zespół zaprezentował kolejny zwiastun swojej muzycznej podróży. Był nim kawałek Kumpel. Teraz Bluszcz już oficjalnie zapowiadają czwarty krążek. Płyta nosi tytuł Nowy Pop.

Najprościej rzecz ujmując, Nowy Pop to album o łapaniu nowej, szeroko rozumianej normalności. Współczesne historie o niekoniecznie łatwych relacjach z otoczeniem, środowiskiem, ale przede wszystkim i samym sobą. To również story o szukaniu wytchnienia i własnego miejsca we współczesności

– mówi o płycie zespół Bluszcz.

Na Nowy Pop złoży się dziesięć utworów. Tracklista przedstawia się następująco:

  1. Darko
  2. Alaska
  3. Nowy Pop
  4. Kumpel
  5. Lasy Prywatne
  6. Francuskie Lato
  7. Kiedy Wiosna
  8. Czerwone Kółka
  9. Co Nowego
  10. Odra
Nadchodzi kolejna era. Bluszcz singlem „Darko” zapowiada kolejny album - „Nowy Pop”
okładka płyty Nowy Pop

Można powiedzieć, że wraz z ogłoszeniem daty premiery Nowego Popu, rozpoczynamy finałowe odliczanie. Krążek ujrzy światło dzienne jeszcze w tym miesiącu – 21 października. Oprócz długo wyczekiwanych informacji o premierze panowie podzielili się również nowym singlem zapowiadającym album. Posłuchajcie Darko i sprawdźcie lyric video, które stworzył Jakub Jakobiszyn!

Bluszcz – Darko – posłuchaj utworu

Wrocławski zespół Bluszcz powraca. Panowie podzielili się nowym utworem, który już oficjalnie zapowiada kolejną płytę formacji. Co wiadomo o Nowym Popie? Zobacz także Jeffrey Dahmer: 5 piosenek, w których wspomniano seryjnego mordercę TVP miało propozycję wyprodukowania „Wiedźmina”, zanim projekt trafił do Netflixa Christian Bale: Jeśli dostajesz w Hollywood rolę, to tylko dlatego, że DiCaprio ją […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →