Biedronka wprowadza oznaczenia na produktach, które ułatwią segregację


16 stycznia 2021

Podziel się newsem:

Prawidłowa segregacja może czasem sprawiać problemy. Sieć sklepów Biedronka chce to ułatwić umieszczając specjalne oznaczenia na swoich produktach.

Reklama

Kluczem do ponownego wykorzystania opakowań jest odpowiednia segregacja, która jest pierwszym krokiem do recyklingu. To, czy opakowanie po produkcie trafi do właściwej frakcji, jest niezwykle istotne. Nieprawidłowa segregacja uniemożliwia bowiem efektywny odzysk surowca bądź znacznie pogarsza jego jakość.

Biedronka ułatwia segregację odpadów

Aby zachęcić do prawidłowej segregacji i co za tym idzie, większej troski o środowisko, sieć sklepów Biedronka wprowadza oznaczenia na swoich produktach, informujące o kolorze pojemnika, do którego powinny trafić poszczególne elementy.

Sklepy Biedronka codziennie odwiedzają ponad 4 miliony klientów. Wielu z nich kupuje produkty marek własnych, dostępne w naszej sieci. Poprzez umieszczenie piktogramów na ich opakowaniach wspieramy edukację społeczeństwa w zakresie segregacji odpadów opakowaniowych. Mamy nadzieję, że w ten sposób przyczynimy się do ochrony środowiska, ograniczenia wykorzystania zasobów naturalnych i paliw, oszczędzenia energii oraz zmniejszenia ilości odpadów trafiających na składowiska.

Sylwia Krzyżycka, dyrektor ochrony środowiska w sieci Biedronka

Proces umieszczania kolorowych piktogramów na opakowaniach produktów marek własnych Biedronki rozpoczął się już w maju 2020 roku, od opakowania chipsów marki TOP. Od lipca zeszłego roku przygotowano ponad 600 projektów dla produktów marek własnych różnych kategorii.

Dzięki oznaczeniom, klienci sieci mogą z łatwością sprawdzić, do którego pojemnika powinno trafić opakowanie. Co więcej, gdy poszczególne jego części składają się z różnych materiałów, konsumenci znajdą na opakowaniu więcej niż jedno oznaczenie, wskazujące, w którym pojemniku je umieścić.

biedronka
źródło: materiały prasowe

Prawidłowa segregacja może czasem sprawiać problemy. Sieć sklepów Biedronka chce to ułatwić umieszczając specjalne oznaczenia na swoich produktach. Kluczem do ponownego wykorzystania opakowań jest odpowiednia segregacja, która jest pierwszym krokiem do recyklingu. To, czy opakowanie po produkcie trafi do właściwej frakcji, jest niezwykle istotne. Nieprawidłowa segregacja uniemożliwia bowiem efektywny odzysk surowca bądź znacznie pogarsza jego […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.