kadr z filmu „Bez urazy”

Bez urazy” z Jennifer Lawrence krytykowany za „promocję groomingu


13 marca 2023

Obserwuj nas na instagramie:

Bez urazy opowiada o 32-letniej kobiecie, która ma uwieść kilkanaście lat młodszego chłopaka. Widzowie skrytykowali dużą różnicę wieku.

Jennifer Lawrence w komedii dla dorosłych Bez urazy

Nadchodzi komedia tylko dla dorosłych z udziałem Jennifer Lawrence. Bez urazy opowiada o 32-letniej Maddie, która po zdradzie na mężu wpada w problemy finansowe. Będąc w desperackiej sytuacji zostaje zatrudniona przez rodziców 19-letniego Percy’ego do wyjątkowego zadania. Godzi się, by „pomóc” ich nieśmiałemu synowi – chcą, by przeżył swój debiut seksualny przed pójściem na studia. Maddie ma być jego pierwszą partnerką i przez cały film uwodzi młodszego chłopaka.

kadr z filmu „Bez urazy”

Film oznaczono kategorią R, czyli nie jest wskazany dla widzów poniżej 17 roku życia z powodu wulgaryzmów i scen seksualnych. Oprócz Lawrence w obsadzie znaleźli się Andrew Barth Feldman jako Percy, Matthew Broderick jako jego ojciec, Laura Benanti jako matka, a także m.in. Natalie Morales, Hasan Minhaj, Kyle Mooney, Ebon Moss-Bachrach i Scott MacArthur. Za reżyserię filmu odpowiada Gene Stupnitsky, zadebiutował jako reżyser komedią Grzeczni chłopcy z 2019 roku.

Różnica wieku wzbudza kontrowersje

W zwiastunie, zaprezentowanym ostatnio przez studio Sony, widzimy jak Maddie próbuje kokietować introwertycznego bohatera na różne sposoby – prężąc się przy nim w skąpych ubraniach, czy proponując alkohol na rozluźnienie. Choć wydarzenia pokazywane są w tonie komediowym, odbiorcom zwiastuna nie spodobało się to, jaki wydźwięk dotyczący różnicy wieku ma komedia.

Wszystko za zgodą mamy i taty. Zastanawiam się, czy byłoby to równie „zabawne”, gdyby to był 32-letni mężczyzna i 18-letnia dziewczyna

piszą internauci na temat filmu z Lawrence.

„Trąci to groomingiem” – piszą internauci. Mówią o rodzaju działania, który jest formą przemocy stosowaną przez dorosłych wobec osób niepełnoletnich, by przy pomocy nawiązania więzi emocjonalnej doprowadzić do wykorzystania seksualnego. Choć postać Percy’ego w filmie ma 19 lat, czyli powyżej wieku zgody w USA, który wynosi 18 lat, emocjonalnie przedstawiany jest w filmie „dziecinnie”. „Moim zdaniem picie i uwodzenie nieletnich nie zostanie dobrze przyjęte” – powiedział jeden z komentujących.

Zobaczcie zwiastun Bez urazy:

Bez urazy opowiada o 32-letniej kobiecie, która ma uwieść kilkanaście lat młodszego chłopaka. Widzowie skrytykowali dużą różnicę wieku. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia Lins Jennifer Lawrence w komedii dla dorosłych […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →