Bawełniane worki na warzywa w sklepach sieci Carrefour


27 stycznia 2020

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sieć Carrefour wprowadza kolejne proekologiczne rozwiązanie. Zamiast do jednorazowych toreb, warzywa i owoce spakujemy tam do bawełnianych woreczków.

Od lipca do sklepów Carrefour można przychodzić z własnymi opakowaniami. Sieć supermarketów zachęca klientów do zabierania na zakupy własnych pudełek i słoików. Wystarczy przekazać je pracownikowi, który zweryfikuje, czy nadaje się ono do przechowywania żywności i przyklei na nim etykietę z kodem kreskowym.

Do sklepów Carrefour możesz przyjść z własnymi opakowaniami

Bawełniane worki wielorazowego użytku w sklepach sieci Carrefour

Do swoich opakowań można także zapakować warzywa i owoce. Wszyscy którzy, którzy zapomną własnych torebek z domu, lub zwyczajnie ich nie posiadają, teraz będą mogli się w nie zaopatrzyć na miejscu w sklepie.

We wszystkich hipermarketach oraz wybranych supermarketach w dziale z warzywami i owocami stanęły regały z wykonanymi w 100% z bawełny workami wielorazowego użytku. Kosztują one 5,99 zł za sztukę.

Znaczne zmniejszenie wykorzystania torebek jednorazowych z tworzyw sztucznych to cel, który chcemy zrealizować wspólnie z klientami dla dobra naszej planety. Dlatego wprowadziliśmy naturalne, w pełni bawełniane woreczki na warzywa i owoce, które klienci mogą zakupić, jeżeli w trakcie ich wizyty w sklepie okaże się, że zapomnieli swojej torebki wielokrotnego użytku. To rozwiązanie wprowadziliśmy w listopadzie w sklepie Carrefour Bio. Widzimy, że klienci chętnie z niego korzystają i przyczyniają się do walki z jednorazowym plastikiem

Barbara Kowalska, Dyrektor ds. Jakości i Zrównoważonego Rozwoju Carrefour Polska
bawełniane woreczki w sklepach Carrefour
bawełniane worki w sklepach sieci Carrefour

Carrefour – ekologiczne działania na przyszłość

Wprowadzone rozwiązania to część globalnej akcji Act for Food. Głównymi celami wyznaczonymi w obszarze polityki opakowaniowej sieci są: wprowadzenie 100% opakowań marki własnej nadających się do recyklingu lub kompostowania do 2025 roku, wprowadzenie do sprzedaż toreb kasowych pochodzących w 100% z recyklingu odpadów do 2022 roku, a także redukcja masy opakowań marki własnej do 2022 roku o 5% w stosunku do roku 2017.

Sieć Carrefour wprowadza kolejne proekologiczne rozwiązanie. Zamiast do jednorazowych toreb, warzywa i owoce spakujemy tam do bawełnianych woreczków. Od lipca do sklepów Carrefour można przychodzić z własnymi opakowaniami. Sieć supermarketów zachęca klientów do zabierania na zakupy własnych pudełek i słoików. Wystarczy przekazać je pracownikowi, który zweryfikuje, czy nadaje się ono do przechowywania żywności i przyklei […]

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku: