fot. Agata Truszczyńska

Barty Venturés „Danse Macabre”, jeśli to ma być ostatni taniec, to I’m in


10 lipca 2022

Podziel się newsem:

Barty Venturés wydał swój drugi solowy singiel. Danse Macabre nie jest kolejną balladą – to utwór, który rozszerza niewykorzystany potencjał popu.

Barty Venturés – początki

To może być jego rok. Artysta zaczął dwa lata temu od nagrywania coverów na YouTube’ie, natomiast całkiem niedawno, ukazał się jego pierwszy solowy singiel Yours. Całkowicie szczerze – Barty Venturés już w tym momencie jest całkiem unikatowy na polskim rynku muzycznym. Wyraźne inspiracje brzmieniami charakterystycznymi dla k-popowych zespołów przeniosły się i uwydatniły w jego spojrzeniu na pop. Ten w jego wykonaniu został więc nasycony czymś, co zdaje się po prostu nowe, świeże, wciąż jeszcze nie dość wykorzystane.

Drugi solowy utwór artysty nosi tytuł Danse Macabre i jest utrzymany w klimacie alt-popowej ballady. Słowa piosenki zostały napisane wspólnie przez Barty’ego oraz Alicję Sokołowską, prywatnie przyjaciółkę artysty.

Przeczytaj: Open’er Festival: jak to jest z polskimi artystami? Niby mrozi, ale mają dla kogo grać [felieton]

Barty Venturés - Danse Macabre - singiel
„Danse Macabre” – okładka singla

Jest i ten catchy refren

Jakkolwiek nostalgiczny i wyważony (już sądząc nawet i po samym tytule) jest singiel Danse Macabre, tak utwór dosłownie nie mógł się obyć bez chwytliwego refrenu. I choć nie jest to sezonowy letniaczek, to i tak z powodzeniem zapętli się w głowie, do tego starczy usłyszenie go ze dwa razy. Taki efekt u debiutanta? Strach się bać, co będzie dalej.

Barty Venturés w muzyce raczej nie mówi o sobie. Czerpie inspiracje z otaczającego go świata: sytuacji, anegdot i emocji ludzi. Już na początku wyprawy zaskakuje wielowymiarowymi brzmieniami. Droga przed nim nadal się kształtuje, ale plecak wciąż jest pełen pomysłów, w których poddaje refleksji to, co szalone, kontrowersyjne, a czasem niemoralne…

– czytamy w informacji prasowej

Barty Venturés – Danse Macabre (Lyrics Video)

Barty Venturés wydał swój drugi solowy singiel. Danse Macabre nie jest kolejną balladą – to utwór, który rozszerza niewykorzystany potencjał popu. Zobacz także Beefy między raperami są przereklamowane. KęKę dissuje producenta samochodów „Wiedźmin: Rodowód krwi” jak na razie zapowiada się tragicznie Czy KęKę nagrywałby disco-polo? Pewnie, że by nagrał Barty Venturés – początki To może […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →