grafika promująca grę „Assassin's Creed: Mirage”

„Assassin’s Creed” powróci do korzeni. Ubisoft zaprezentował gameplay nowej odsłony

Obserwuj nas na instagramie:

Podczas wczorajszej konferencji PlayStation Showcase Ubisoft zaprezentował fragment gameplaya nowej gry z serii Assassin’s Creed o podtytule Mirage.

Gameplay z Bagdadu

Wczorajsza konferencja PlayStation Showcase przyniosła wiele ciekawych zapowiedzi. Dwie najważniejsze to sequel Marvel’s Spider-Man, a także Assassin’s Creed: Mirage. Szczególnie gra Ubisoftu zwróciła uwagę fanów gamingu na całym świecie. Zgodnie z zapowiedziami twóców po dość mocnym odejściu od korzeni serii z punktem kulminacyjnym w postaci gry Assassin’s Creed: Valhalla, nowa odsłona serii będzie powrotem do początków. Dotyczy to zarówno stylu walki, który znów będzie bardziej skrytobójczy, jak i lokalizacji. Przeniesiemy się bowiem do IX-wiecznego Bagdadu. Co szczególnie ważne dla użytkowników konsol, gra będzie dostępna zarówno na PlayStation 5, jak i na PS4.

Assassin’s Creed Mirage – Gameplay Trailer

Powrót do korzeni jedynie na pokaz?

O tym, co może oznaczać realnie oznaczać powrót serii Assassin’s Creed do swoich korzeni pisał na łamach naszego portalu Igor Wiśniewski gdy po raz pierwszy Ubisoft wspomniał o takich planach:

Wystarczyła jedna analiza zwiastuna, by Ubi samo zdradziło, że Mirage będzie jedynie mrugnięciem okiem w stronę fanów, niżeli hołdem dla serii. W grze pozostanie motyw ptaka-zwiadowcy obecny od Origins, który od lat właściwie niczym się nie różni i nijak ma się do zachowywania immersji. Zapowiedziano także, że gadżety będą upgrade’owalne, a w miarę ich rozwoju, będą nabierać nowych lub ulepszać obecne już funkcje. Trudno nie podejrzewać, że elementy RPG-owe mimo wszystko zostaną „wepchnięte” także w inne elementy uzbrojenia.

Czy faktycznie Ubisoft jedynie pozoruje powrót do swoich korzeni? Najnowszy fragment gameplaya wskazuje, że być może gra, która zadebiutuje już 12 października, będzie miała więcej wspólnego z odsłoną z 2007 roku, niż się początkowo wydawało. Jedno jest pewne, Ubisoftowi znów się udało. Znów czekamy na nową odsłonę serii Assassin’s Creed.

Podczas wczorajszej konferencji PlayStation Showcase Ubisoft zaprezentował fragment gameplaya nowej gry z serii Assassin’s Creed o podtytule Mirage. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia Lins Gameplay z Bagdadu Wczorajsza konferencja PlayStation […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →