Rosalie.

Rosalie.

Rosalie Hoffman (ur. 1993 w Berlinie) – polsko-niemiecka piosenkarka i kompozytorka reprezentująca nurt współczesnego R&B.

Urodziła się w Berlinie, wychowała przede wszystkim w Poznaniu. Zainspirowana muzyką przełomu lat 80. i 90., amerykańskim R&B i rapem (wpływ miała na nią muzyka artystów, takich jak Beyoncé, Tinashe, TLC, Aaliyah, Banks, The Game czy Masta Ace), zadebiutowała jako wokalistka we wrześniu 2015 singlem „This Thing Called Love”. W 2016 została uznana przez redakcję portalu muzycznego Brand New Anthem za jedną z trzech najlepiej zapowiadających się polskich artystów.

W 2016 własnym sumptem wydała epkę pt. Enuff. W 2018 firma Alkopoligamia.com udostępniła na rynku jej debiutancki album studyjny pt. Flashback, który znalazł się w pierwszej dziesiątce zestawienia OLiS. Rosnąca w 2017 popularność artystki, przejście z własnej publikacji utworów do wytwórni fonograficznej oraz dobre przyjęcie singli „A pamiętasz?” i „Królowa” zapewniły Rosalie. nominację do Fryderyka 2018 w kategorii „fonograficzny debiut roku”. W lutym 2018 wygrała plebiscyt Sanki 2018, zostając mianowana „nadzieją polskiej muzyki”. Występowała na wielu festiwalach, m.in. Spring Break Showcase Festival & Conference, Open’er Festival 2017 czy Loftas Fest.

W sierpniu 2018 jej utwór „Więcej” został wykorzystany w kampanii wizerunkowej telewizji TVN. Od 2019 bierze udział w audycji Dziewczyny grają w Czwórce.

Wydarzenia z tym artystą (2)

Piosenki tego artysty (4)

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →