Bass Astral

Bass Astral


Bass Astral, znany również jako Jakub Tracz lub Kuba Tracz, jest utalentowanym polskim producentem muzyki elektronicznej oraz wszechstronnym basistą. Jego muzyczna podróż rozpoczęła się w Brzeźnicy, gdzie dorastał. Jednak to w Krakowie, już jako 16-latek, zaczęły kształtować się jego artystyczne ambicje.

W krakowskim liceum nie tylko zdobywał edukację, ale również dołączył do zespołu Clock Machine, gdzie przez osiem lat pełnił rolę basisty (2009–2017). Pod skrzydłami wytwórni Universal Music Polska, zespół zyskał uznanie, a debiutancki minialbum oraz dwa albumy studyjne przyniosły muzykom szerokie grono fanów.

Jednak to współpraca z Igorem „Igo” Walaszkem pod projektem Bass Astral x Igo (2015–2021) przyniosła Bassowi Astralowi największą popularność. Ich trzy płyty oraz zdobycie dwóch złotych płyt świadczą o ogromnym sukcesie tego duetu.

Po zakończeniu projektu z Igo, Bass Astral skoncentrował się na karierze solowej. Jego debiutancki solowy album „Techno do miłości”, wydany w 2022 roku, przyniósł mu nominację do prestiżowej nagrody Fryderyka w kategorii album roku – elektronika w 2023 roku.

Jego wszechstronność muzyczna, talent i determinacja sprawiają, że Bass Astral jest nie tylko rozpoznawalną postacią w polskiej scenie muzycznej, ale również inspiracją dla wielu młodych artystów.

Wydarzenia z tym artystą (8)

Piosenki tego artysty (4)

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →