kadr z filmu „Ania”

„Ania” – jest pierwszy trailer filmu dokumentalnego o Annie Przybylskiej


13 września 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Do sieci trafił pierwszy zwiastun filmu dokumentalnego o zmarłej w 2014 roku aktorce Annie Przybylskiej.

Anna Przybylska upamiętniona

8 lat temu zmarła Anna Przybylska. Jej śmierć mocno wstrząsnęła Polską z racji na ogromną sympatię, jaką darzona była aktorka przez widzów. Wystąpiła m.in. w serialach Złotopolscy i Daleko od noszy, które w czasie swojej największej popularności zbierały przed telewizorami rzesze fanów. Pomysł upamiętnienia Przybylskiej w filmie dokumentalnym przewijał się w mediach od dawna, jednak po raz pierwszy otrzymaliśmy konkretną zapowiedź. Do sieci trafił bowiem pierwszy trailer produkcji zatytułowanej Ania. W filmie wykorzystano niepublikowane wcześniej nagrania z prywatnego archiwum aktorki, które okraszone zostały wywiadami z byłymi współpracownikami i rodziną Przybylskiej. Swoimi wspomnieniami o aktorce zdecydowali się podzielić m.in. Michał Żebrowski, Cezary Pazura czy Anna Dereszowska. Za reżyserię filmu Ania odpowiadają Krystian Kuczkowski i Michał Bandurski. W trailerze wykorzystano fragment niepublikowanego jak dotąd utworu O nich, o Tobie autorstwa Sylwii Grzeszczak.

Trailer filmu Ania

Bogata kariera

Kariera Anny Przybylskiej była bogata nie tylko w role serialowe, ale także filmowe. Wystąpiła m.in. w filmie Kariera Nikodema Dyzmy u boku wspomnianego wcześniej Cezarego Pazury. Jest to jedna z ról, za które otrzymała nominację do Złotych Kaczek. Pozostałe to postać Ali w filmie Lekcje Pana Kulki oraz główna rola w komedii Olafa Lubaszenki zatytułowanej Złoty Środek. Do innych pamiętnych ról Anny Przybylskiej z pewnością należy zaliczyć rolę żony głównego bohatera w filmie Bokser, inspirowanym historią życia pięściarza Przemysława Salety, a także występ w Superprodukcji, kontrowersyjnej komedii Juliusza Machulskiego, która do dziś budzi w widzach skrajne emocje.

Do sieci trafił pierwszy zwiastun filmu dokumentalnego o zmarłej w 2014 roku aktorce Annie Przybylskiej. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia Lins Anna Przybylska upamiętniona 8 lat temu zmarła Anna Przybylska. […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →