Agata Kulesza i Piotr Rogucki razem w spektaklu i koncercie w jednym


03 lutego 2017

Obserwuj nas na instagramie:

Koncert, spektakl i teledysk – w projekcie “Płyń”, stworzonym na podstawie tekstu i muzyki Piotra Roguckiego, spotykają się artyści z różnych dziedzin sztuki. Premiera już 26.02 w Klubie Stodoła.

Ten niecodzienny projekt może okazać się kulturalnym wydarzeniem sezonu. “Płyń” wyreżyserowała Roma Gąsiorowska na podstawie tekstu i muzyki z albumu “J.P. Śliwa” Piotra Roguckiego, a w samodzielnie wyreżyserowanych video-artach pojawia się Agata Kulesza. Artyści mieli nieograniczona swobodę wyrazu i sięgnęli po różne formy sztuki – muzykę, teatr, video-art, kolaż, film i perferormans.

Główny bohater, Jan Paweł Śliwa żyje w przeświadczeniu, że ma dokonać rzeczy wielkich. Bezskutecznie próbuje zaistnieć w świadomości tłumu, szuka swojego powołania i sposobu na wyrażenie siebie poprzez sztukę. Charakter nieudacznika i frustrata doprowadza go do aktu terrorystycznego, który traktuje jako dzieło sztuki. Twórcy, wraz z widzem, pytają o rolę artysty w zmieniającym się świecie, a także o to, co jest ważne, gdy znikają ideały i humanitaryzm.

– Chcemy z Piotrem Roguckim obnażyć model autorytarnego artysty, reżysera czy inscenizatora. Zaproponowałam twórcom wolność – artyści, którzy współpracują z nami, wkładają swoje autorskie pomysły. To artystyczna kombinacja, m.in. video-art, gdzie Agata Kulesza sama wyreżyserowała monologi matki czy teledyski autorstwa Michała Bojara, które są wariacją na temat współczesnej kondycji artysty w dobie Internetu. Przeplatamy to trashowymi filmami wideo w rożnych konwencjach właściwych Internetowi. Nazwaliśmy to dzieło koncertem/spektaklem/teledyskiem, ponieważ projekt daleki jest od samej formy koncertowej, natomiast nie jest to także inscenizacja tekstu – podsumowuje Gąsiorowska.

“Płyń” to pierwsza produkcja W-arte! Open Art Space – artystyczno-edukacyjnego projektu Romy Gąsiorowskiej. Rytmy.pl objęły wydarzenie patronatem medialnym.

„PŁYŃ” – koncert/spektakl/teledysk
26 i 27 lutego 2017 / Klub Stodoła, godz. 20:30
Bilety dostępne na: ebilet.pl i stodola.pl

Reżyseria: Roma Gąsiorowska, Pia Partum, Wojtek Urbański.
Obsada: Tomasz Schuchardt, Piotr Rogucki, Matylda Damięcka, Irena Melcer, Agata Kulesza na video-art, a także zespół muzyków: Ola Rzepka, Adam Marszałkowski, Marcin Kobza, Marcin Ritter.
Scenariusz i teksty: Piotr Rogucki.
Scenografia: Roma Gąsiorowska, Michał Bojara, Tomasz Sierotko.
Kostiumy: Flora Kamusińska, Roma Gąsiorowska, Paulina Ptasznik.
Światło: Tomasz Sierotko.

płyń plakat agata kulesza

Koncert, spektakl i teledysk – w projekcie “Płyń”, stworzonym na podstawie tekstu i muzyki Piotra Roguckiego, spotykają się artyści z różnych dziedzin sztuki. Premiera już 26.02 w Klubie Stodoła. Ten niecodzienny projekt może okazać się kulturalnym wydarzeniem sezonu. “Płyń” wyreżyserowała Roma Gąsiorowska na podstawie tekstu i muzyki z albumu “J.P. Śliwa” Piotra Roguckiego, a w […]

Obserwuj nas na instagramie:


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →