Behemoth przekazał szpitalowi dziecięcemu dotację odrzuconą przez UNICEF
Obserwuj nas na instagramie:
Po odrzuceniu przez UNICEF Polska dotacji, zespół Behemoth przekazał zebrane pieniądze na konto Szpitala Dziecięcego Polanki w Gdańsku.
Dotacja odrzucona ze względu na „charakter przekazu”
Kilka dni temu doszło do sporej kontrowersji z udziałem zespołu Behemoth i polskiego oddziału fundacji UNICEF. Zespół zorganizował sprzedaż czarnych, pluszowych misiów, a uzyskana ze sprzedaży kwota miała zostać przekazana właśnie na konto UNICEF-u. Problemem okazał się jednak wygląd miśków, a konkretniej zawarta na nich symbolika. Na pluszakach znalazł się bowiem odwrócony krzyż, co niespecjalnie powinno dziwić osoby obserwujące poczynania Nergala i spółki. W odpowiedzi, jaką dostał Behemoth przedstawiciel fundacji po zweryfikowaniu ich podania do wzięcia udziału w akcji „firma z sercem” poinformował, że ze względu na charakter przekazu towarzyszącego misiom, nie mógł zakwalifikować zespołu do tej akcji i przyjąć ich dotacji.
Rzeczone kontrowersyjne misie od Behemotha
Pieniądze za misie trafiły do szpitala
Całą tę sytuację nagłośnił wokalista zespołu Behemoth, Nergal, który wyraził swoją dużą dezaprobatę wobec tego, że nie każdy najwyraźniej może pomagać dzieciom i stwierdził, że oddadzą te pieniądze innej instytucji. Konta fundacji UNICEF w social media zalała fala, niekiedy nienawistnych komentarzy. Zgodnie z zapowiedziami Behemoth przekazał pieniądze w inne miejsce. Na rzecz Szpitala Dziecięcego Polanki w Gdańsku, co miało z pewnością szczególne znaczenie dla pochodzącego z trójmiasta Nergala. Kwota, jaka trafiła na konto placówki, to 10 tysięcy złotych. O pozytywnym zakończenia historii mrocznych misiów zespół poinformował na swoim Instagramie, gdzie zamieścił także potwierdzenie dokonania przelewu na rzecz Szpitala Dziecięcego.
Po odrzuceniu przez UNICEF Polska dotacji, zespół Behemoth przekazał zebrane pieniądze na konto Szpitala Dziecięcego Polanki w Gdańsku. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia Lins Dotacja odrzucona ze względu na „charakter […]
Obserwuj nas na instagramie: