wikicommons

Nergal stanie przed sądem za nadepnięcie na obraz Matki Boskiej


09 marca 2023

Obserwuj nas na instagramie:

Nergal stanie przed sądem za obrazę uczuć religijnych w związku ze zdjęciem, które zamieścił na swoim Facebooku w 2019 roku.

Dla wielu osób Nergal, bardziej niż z muzyki zespołu Behemoth, znany jest z licznych kontrowersji na tle religijnym. Najgłośniejszą z nich było darcie Biblii podczas koncertów. W 2019 roku z kolei wrzucił na swojego Facebooka zdjęcie, na którym depcze obraz Matki Boskiej. Sprawa ta skończy się dla niego kolejną już rozprawą sądową. Doniesienie do prokuratury w związku ze zdjęciem zamieszczonym Nergala przez złożyło Ordo Iuris, a także Towarzystwo Patriotyczne. Grupy te twierdziły, że lider zespołu Behemoth obraził uczucia religijne czterech osób. Nergalowi grozi do 2 lat pozbawienia wolności, choć on sam raczej nie martwi się, że skończy w więzieniu. Sama sprawa ciągnie się bowiem od bardzo dawna.

Zdjęcie, za które Nergal został pozwany

Ordo Iuris nie daje za wygraną

Jeszcze w 2021 roku, podczas rozprawy dotyczącej tego zdjęcia, Nergal został ukarany grzywną w wysokości 18 500 zł. Jednakże nie chciał na to przystać ani wokalista, który czuł się niewinny, ani prokuratura, która uznała to za za niski wymiar kary. Kolejna rozprawa przyniosła umorzenie sprawy. Sąd w uzasadnieniu stwierdził, że Nergal uprzedził użytkowników mediów społecznościowych, że jego profile mogą zawierać treści mogące obrazić uczucia religijne. Wyrok zaskarżyło Ordo Iuris, jednak podczas rozprawy w 2022 roku sędzia po raz kolejny sugerował umorzenie. Do tego jednak nie dojdzie – kilka dni temu Sąd Rejonowy Warszawa-Mokotów uznał, że musi dokładnie zapoznać się z orzecznictwem Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu, które dotyczy wolności wypowiedzi. W związku z tym wokalista zespołu Behemoth musi się stawić przed sądem po raz kolejny w maju tego roku.

Nergal stanie przed sądem za obrazę uczuć religijnych w związku ze zdjęciem, które zamieścił na swoim Facebooku w 2019 roku. Zobacz także Nowe seriale, na które warto czekać w 2024 roku Hania Rani zagrała Tiny Desk Concert w ramach prestiżowej serii NPR „Pies i Suka”, czyli Ralph Kaminski i Mery Spolsky połączeni w remiksie Dla […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →