fot. materiały organizatora

5 powodów, dla których warto wybrać się na HIPPIEZA Mielno Festival 2023


11 sierpnia 2023

Obserwuj nas na instagramie:

Od 18 do 19 sierpnia potrwa kolejna edycja HIPPIEZA Mielno Festival. Zagrają m.in. Ania Rusowicz, Małgorzata Ostrowska i Sorry Boys.

Dlaczego HIPPIEZA?

Znani artyści, wyrazista muzyka i popularne przeboje, a także liczne atrakcje oraz wydarzenia towarzyszące. Tak zapowiada się kolejna edycja HIPPIEZA Mielno Festival. Dlaczego w połowie sierpnia warto zrobić sobie festiwalowe wakacje i odwiedzić zachodniopomorskie? Co wyróżnia HIPPIEZĘ spośród innych muzycznych wydarzeń tego lata? Już tłumaczymy. 

Po pierwsze: muzyka

HIPPIEZA to przede wszystkim muzyczny festiwal, podczas którego co roku zobaczyć można koncerty popularnych i uwielbianych wykonawców – zarówno tych młodych, którzy od niedawna podbijają playlisty, jak i prawdziwych legend polskiej fonografii. Wszyscy oni przeniosą publiczność w czasy pełne miłości, pokoju i rewolucji. W tym roku czas umilą nam m.in. legendarna Małgorzata Ostrowska, czarująca głosem i charyzmą czy zespół Sorry Boys, znany ze swojego połączenia nostalgicznych brzmień w klimacie elektroniki i indie popu. Bedzie też Ania Rusowicz, swoją energią i retro zacięciem jak nikt inny pasująca do tego festiwalu, a także m.in. MatSo, oysterboy i Jacek Sienkiewicz. Z taką muzyką i artystami bez problemu będzie można zrealizować apel organizatorów i uwolnić swojego wewnętrznego hipisa. 

HIPPIEZA

Dodatkowe wydarzenia i atrakcje

O specjalnym koncercie będzie za chwilę, natomiast HIPPIEZA nie stoi tylko muzyką. Odbywające się w mieleńskiej PRZYSTANI.KULTURA wydarzenie będzie obfitowało w dodatkowe atrakcje. Na uczestników czekają warsztaty artystyczne, związane z wyrabianiem bio biżuterii, zaplataniem wianków, robieniem neonowych makijaży czy sitodrukiem na własnej koszulce. W planach są też sesje relaksacyjne z gongami i misami tybetańskimi oraz strefa Izzi tattoo. Obojętnie czy mówimy o rozwijających pasje warsztatach artystycznych, czy przyjemnych rozrywkach – we wszystkim w tym uczestnicy mogą wyrażać się i eksplorować różne formy sztuki.

HIPPIEZA

Kolebka polskich hipisów

Inspiracją dla startującego już niedługo dwudniowego muzyczno–artystycznego eventu stał się I Ogólnopolski Zlot Hipisów – z punktu widzenia kultury, socjologii i historii wydarzenie bardzo istotne. Oto 55 lat temu, w lipcu 1968 roku w nadmorskim Mielnie, dopiero rozkręcający się w Polsce ruch hippisowski nabrał rozpędu. W głoszeniu idei wolności, pokoju i miłości wcale nie byliśmy bardzo opóźnieni względem świata. Może odrobinę inne były założenia buntu młodych ludzi, ale przeciwstawiali się oni z podobną siłą i energią. Wszystkiemu towarzyszyła poezja, muzyka, chęć gromadzenia się i spędzania czasu z innymi ludźmi, a także wolność manifestowana za pomocą mody. HIPPIEZA chce przybliżyć te klimaty, przypomnieć o młodych ludziach wyznających idee wolnościowe i pacyfistyczne.

HIPPIEZA

Legenda Kory wiecznie żywa

Niedawno obchodziliśmy smutną rocznicę 5 lat od śmierci Kory – polskiej wokalistki o niesamowitym głosie, autorki przejmujących tekstów, charyzmatycznej gwiazdy polskiego rocka i liderki zespołu Maanam. Ikony. Ale Olga Jackowska wciąż jest obecna w sercach wielu fanów muzyki, przede wszystkim dzięki swoim wypowiedziom i ponadczasowym przebojom. Nie wszyscy wiedzą, ale legenda Kory rozpoczyna się właśnie w Mielnie. 17-letnia wówczas Olga Ostrowska przyjechała z innymi hipisami na pierwszy zlot. To tu przybrała swój legendarny pseudonim i zaczęła poważnie myśleć o muzyce. Jej duch nadal unosi się w tym mieście – także za sprawą HIPPIEZA Mielno Festival, którego organizatorzy, Centrum Kultury w Mielnie, zawsze podkreślają, że zarówno wydarzenie sprzed ponad pięciu dekad, jak i sama osoba Kory przyczyniły się do stworzenia tego wydarzenia. Tym bardziej, że klimat hippie wraca zarówno w muzyce, jak i stylu. Pierwszego dnia festiwalu odbędzie się też wieczór wspomnień Kora – od niej wszystko się zaczęło, podczas którego dla publiczności przeboje artystki zagrają Anher i Elice. 

Odczarować Mielno

Jeśli nigdy nie byliście na HIPPIEZA Mielno Festival to istnieje spora szansa, że Mielno kojarzy wam się z wielkimi imprezami, nie zawsze głośnymi z powodu samej muzyki. Śmieszki, memy i viralowe filmiki nie zawsze robią dobrą reklamę, ale warto wybrać się do Mielna i spojrzeć na to nadmorskie miasto z innej perspektywy. Tak, to jeden z wielu kompleksów wypoczynkowych polskiego wybrzeża, ale bardzo urokliwy, nie tylko przez swoją piękną plażę i promenadę. HIPPIEZA także dodaje mu uroku, co udowodniły już poprzednie edycje. Bilety na HIPPIEZA Mielno Festival 2023 można znaleźć na stronie Biletomat.pl.

HIPPIEZA

Od 18 do 19 sierpnia potrwa kolejna edycja HIPPIEZA Mielno Festival. Zagrają m.in. Ania Rusowicz, Małgorzata Ostrowska i Sorry Boys. Zobacz także 7 mocnych miniseriali do obejrzenia w weekend Pruderyjni widzowie „Oppenheimera”? Sceny stosunku wciąż wywołują dyskusję TikTok Music nadciąga. Czeka nas streamingowa rewolucja? Dlaczego HIPPIEZA? Znani artyści, wyrazista muzyka i popularne przeboje, a także […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →