Zespół Cypress Hill zaprezentował premierowy singiel


17 marca 2021

Podziel się newsem:

Wczorajszy wieczór zespół Cypress Hill znacznie umilił swoim fanom, publikując premierowy singiel. Co ciekawe, za produkcję numeru Champion Sound nie jest odpowiedzialny DJ Muggs.

To Champion Sound, czyli Cypress Hill

Opublikowanie Champion Sound w zeszły wtorek nie jest przypadkowe. Najnowszy utwór Cypress Hill znalazł się bowiem na ścieżce dźwiękowej gry R.B.I. Baseball 21, która właśnie tego dnia weszła na rynek. Jest to zarazem pierwszy utwór B-Real’a, Sen Doga i Erica Bobo od czasu wydania w grudniu 2018 roku albumu Elephants on Acid. I w tym miejscu możemy się na chwilę zatrzymać. DJ-a Muggsa w tym przypadku wraz z resztą składu wymienić nie można. Ten producent za brzmienie swojego macierzystego zespołu tym razem odpowiedzialny nie jest. W tej roli pojawił się teraz Black Milk. Fanów legendarnej formacji z South Gate nie powinien jednak ten fakt zdziwić. O nawiązaniu współpracy Cypress Hill z beatmakerem i raperem z Detroit wszakże mówiło się już rok po premierze Elephants on Acid, za którego warstwę muzyczną z kolei Lawrance Muggerud odpowiadał w pełni. Champion Sound natomiast jest pierwszym efektem współpracy kalifornijskiej formacji z Black Milkiem.

Cypress Hill – Champion Sound

Black Milk producentem nowego albumu Cypress Hill

O tym, że to właśnie Black Milk podpisze się pod beatami na nowym albumie Cypress Hill dowiedzieliśmy się już w 2019 roku. W wywiadzie udzielonym serwisowi 247HH rewelacja tą podzielił się sam B-Real.

We also got new music in the can that we recorded not too long ago with Black Milk – full album. It’s some Hip-Hop shit for sure – much different from Elephants On Acid. It’s more boom bapp-ish, if you will

– zapowiedział frontman zespołu

Cypress Hill o nawiązaniu współpracy z Black Milkiem

Zaangażowanie reprezentanta Detroit do roli producenta dziesiątego, długogrającego albumu Cypress Hill nie oznacza bynajmniej żadnego konfliktu w zespole! Sytuacja, w której DJ Muggs nie odpowiadał za muzykę na płycie swojego składu miała już bowiem miejsce. Po raz pierwszy – przy okazji krążka Till Death Do Us Part, na który trzy podkłady podrzucili Alchemist i Fredwreck. Drugi, przy następnym wydawnictwie zatytułowanym Rise Up. Na ten materiał z kolei to Muggs dostarczył jedynie trzy instrumentale, do tego wyprodukowane w ducie z Khalilem. Sytuacja nam się zatem powtarza. Tylko, że na jeszcze większą skalę!

Cypress Hill - foto
Cypress Hill

A co robi DJ Muggs?

Zastanawiacie się w takim razie, czym obecnie zajmuje się Muggerud? Spieszę z wyjaśnieniem, że na pewno beatmaker z Soul Assassins się nie obija! DJ Muggs w ostatnim czasie wydał, wraz z nowojorskim, podziemnym raperem Rome Streetzem, album Death & the Magician. Wcześniej natomiast, na przestrzeni ostatnich dwóch lat, Muggs współpracował także z takimi nawijaczami jak Al Divino, Tha God Fahim, Mach-Hommy czy Crimeapple.

DJ Muggs x Rome Streetz – Stone Cold Soul

To jednak nie wszystko! Przed kilkoma dniami DJ Muggs wydał swój nowy, solowy album! Jako DJ Muggs the Black Goat producent zaserwował nam instrumentalne wydawnictwo Dies Occidendum. Materiał mroczny, psychodeliczny, zahaczający o okultystyczne tematy i niesamowicie klimatyczny. Dodatkowo wydany w nowojorskiej oficynie Sacred Bones, specjalizującej się w eksperymentalnym brzmieniu i mająca w swoim katalogu płytę autorstwa Davida Lyncha. A to i tak nadal nie wszystko!

DJ Muggs the Black Goat - Dies Occidendum - okładka
DJ Muggs the Black Goat – Dies Occidendum – okładka

Wraz z premierą Dies Occidendum, którego odsłuch znajdziecie poniżej, w sieci pojawił się także krótki dokument poświęcony Muggsowi. Produkcja pt. Past Is Prologue ukazuje trwającą ponad 30 lat i nieco zakręconą karierę Lawrence’a Muggeruda. Za kamerą stanął Dean Hurley, współpracownik wspomnianego powyżej, słynnego reżysera. I teraz jasnym już jest, dlaczego to Black Milk odpowiadać będzie za produkcję nowego albumu Cypress Hill!

DJ Muggs: Past Is Prologue – dokument


DJ Muggs aka the Black Goat – Dies Occidendum – odsłuch

Producentem „Champion Sound” nie jest jednak DJ Muggs! Sprawdzamy zatem, czym obecnie zajmuje się beatmaker należący do Soul Assassins.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.