Zaufaj sobie. Mix na 25 lat nieobecności Andrzeja Zauchy


10 października 2016

Obserwuj nas na instagramie:

Dzisiaj przypada 25. rocznica śmierci jednego z najwybitniejszych rodzimych wokalistów wszechczasów – Andrzeja Zauchy. Dwóch DJ-ów postanowiło oddać mu hołd, prezentując specjalny mixtape, na którym zawarto cały przekrój twórczości pochodzącego z Krakowa muzyka.

– Urzeka mnie groove, którym emanują jego piosenki. Zaucha miał fantastyczny, mocny soulowy wokal, ale sprawdzał się też znakomicie jako jazzowy i popowy wokalista. Nie znam drugiego artysty, którego twórczość i wrażliwość w takim stopniu bawiłyby mnie i wzruszały – tak w rozmowie z Rytmy.pl tłumaczy powód powstania mixtape’u jego współtwórca, znany między innymi z cyklu imprez Rap History Warsaw Piotrek Anuszewski.

a-z-1

Wraz ze skreczerem Błażejem Górniakiem, występującym wcześniej pod pseudonimem Mewa, stworzyli niemal 80-minutowy mix, który można odsłuchać za darmo na platformie Mixcloud. “Zaufaj sobie. Andrzej Zaucha 1949-1991” jest zbiorem trzydziestu sześciu utworów pochodzących z całego okresu aktywności twórczej wokalisty. Swoje trzy grosze do projektu dorzucił również Pan Zimna Łapa, dwukrotny Mistrz Polski DJ-ów.

Mixtape wkrótce będzie można nabyć w postaci fizycznej, w zaprojektowanym przez Serge_Sergio digipacku. Zainteresowanych odsyłamy na maila: nasnierozdzieli@gmail.com.

Sprawdź także:
Polskie płyty, które zasługują na “efekt Wodeckiego”

Dzisiaj przypada 25. rocznica śmierci jednego z najwybitniejszych rodzimych wokalistów wszechczasów – Andrzeja Zauchy. Dwóch DJ-ów postanowiło oddać mu hołd, prezentując specjalny mixtape, na którym zawarto cały przekrój twórczości pochodzącego z Krakowa muzyka. – Urzeka mnie groove, którym emanują jego piosenki. Zaucha miał fantastyczny, mocny soulowy wokal, ale sprawdzał się też znakomicie jako jazzowy i […]

Obserwuj nas na instagramie:


 

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →