Koniec Photoshopa! Francja nakazuje oznaczanie retuszowanych zdjęć


16 listopada 2016

Obserwuj nas na instagramie:

Photoshop ma już 28 lat. Na maksymalnie tyle samo wyglądają 20 lat starsze gwiazdy biorące udział w sesjach dla Vouge’a i reklamach L’Oréal. Francja jako pierwszy kraj, chce coś z tym zrobić.

Nie będzie tak, że najbardziej popularny program graficzny zostanie zbanowany. Ze względu na ogromną liczbę osób cierpiących na anoreksję i bulimie, każdy kandydat i kandydatka na prace w modellingu będą musieli przedstawić zaświadczenie o dobrym stanie zdrowia i odpowiednim wskaźniku BMI. Ale to nie wszystko.

Zostaniemy także poinformowani, co jest prawdą, a co jedynie fantazją grafika komputerowego. Obok każdego zdjęcia znajdzie się odpowiednie oznaczenie.

madonna-with-without-photoshop

American Medical Association twierdzi, że z powodu wyidealizowanych sylwetek na zdjęciach, młodzi ludzie nie potrafią poradzić sobie ze swoim wyglądem już w dzieciństwie i w okresie dojrzewania. Istnieje powiedzenie, że nawet modelki, które brały udział w sesji, mają kompleksy patrząc na dziewczyny z okładek magazynów. Może to być prawda.

y7pca44qp1zzytprvej9-1

Pamela Anderson

Co jakiś czas internet nawiedzają zdjęcia gwiazd bez make-upu. Te dwa światy są od siebie diametralnie różne. Nie myślcie, że problem dotyczy wyłącznie kobiet. W reklamie Calvina Kleina, Justin Bieber miał cyfrowo powiększone mięśnie i… zawartość bokserek.

Sprawdź także:
To koniec śmieszkowania z polityków w internecie?

Photoshop ma już 28 lat. Na maksymalnie tyle samo wyglądają 20 lat starsze gwiazdy biorące udział w sesjach dla Vouge’a i reklamach L’Oréal. Francja jako pierwszy kraj, chce coś z tym zrobić. Nie będzie tak, że najbardziej popularny program graficzny zostanie zbanowany. Ze względu na ogromną liczbę osób cierpiących na anoreksję i bulimie, każdy kandydat […]

Obserwuj nas na instagramie:


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →