Kalendarz Pirelli zaskakuje naturalnością

Obserwuj nas na instagramie:

Penelope Cruz, Julianne Moore, Uma Thurman i Claire z House of Cards, czyli Robin Wright – zdjęcia tych aktorek w wydaniu naturalnym pojawiły się w 44. kalendarzu Pirelli.

Edycja słynnego kalendarza na 2017 rok nosi tytuł “Emocje”. Tym razem za aparatem stanął Peter Lindbergh – fotograf, który urodził się pod koniec II wojny światowej w Lesznie. Oprócz fotografii, zajmował się także tworzeniem filmów i studiowaniem sztuki abstrakcyjnej

Wybrana przez niego forma ma zrywać z fałszywym ideałem piękna, dlatego słynne aktorki, m.in. Penelope Cruz, Julianne Moore, Nicole Kidman, Uma Thurman i odtwórczyni roli Claire Underwood z serialu House of Cards – Robin Wright, wystąpiły na zdjęciach bez makijażu i zbędnego blichtru.

kalendarz-pirelli-2017

kalendarz-pirelli-2017

kalendarz-pirelli-2017-gwiazdy-zamiast-modelek-robin-wright

Podobnie jak nadanie gwiazdek Michelin restauracjom, wybór fotografa i modelek do kalendarza Pirelli jest uważany za jedno z najważniejszych wyróżnień w świecie mody.

Kalendarze Pirelli powstają od 1963 roku. Mimo stuletniej przerwy spowodowanej kryzysem paliwowym w latach 70., kalendarz powrócił ze zdwojoną mocą. Początkowo był prezentem dla klientów firmy oponiarskiej. Później stał się kultowym elementem popkultury. Co roku pierwszy egzemplarz ląduje w dłoniach królowej Elżbiety II.

Sprawdź także:
Jest Photoshop do dźwięku i to, co może, jest niepokojące

Penelope Cruz, Julianne Moore, Uma Thurman i Claire z House of Cards, czyli Robin Wright – zdjęcia tych aktorek w wydaniu naturalnym pojawiły się w 44. kalendarzu Pirelli. Edycja słynnego kalendarza na 2017 rok nosi tytuł “Emocje”. Tym razem za aparatem stanął Peter Lindbergh – fotograf, który urodził się pod koniec II wojny światowej w […]

Obserwuj nas na instagramie:


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →