materiały prasowe

Kim jest „Zadra”? Jest trailer pierwszego polskiego filmu o raperce


03 lutego 2023

Podziel się newsem:

Do sieci trafił zwiastun Zadry, reklamowanej jako pierwszy polski film o raperce. W jego powstanie zaangażowali się między innymi 88, Frosti Rege oraz Margaret.

Pierwszy polski film o raperce

W zeszłym roku informowaliśmy o wyjątkowo ciekawej premierze podczas Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. W gronie prezentowanych produkcji znalazła się Zadra. Film w reżyserii Grzegorza Mołdy jest o tyle ciekawą propozycją, że osią tematyczną scenariusza autorstwa Moniki Powalisz (Belfer) jest hip-hop w kobiecym wydaniu. W rolę tytułowej raperki o pseudonimie Zadra wciela się Magdalena Wieczorek. Do sieci trafił właśnie pierwszy trailer produkcji, która zadebiutuje w kinach 10 marca 2023 roku. Na ekranie zobaczymy uznanych aktorów, takich jak Magdalena Różdżka czy Jakub Gierszał, ale także osoby związane ze światem muzycznym. Są to np. Margaret, Frosti Rege, czy laureat Paszportu Polityki 88, który napisał muzykę do filmu, a także Żyto, autor tekstów Zadry. Za produkcje odpowiadają Agnieszka OdorowiczAndrzej Papis i Maciej Sowiński.

Zadra – oficjalny zwiastun

Różne losy polskich rapowych produkcji

Przez trzy dekady funkcjonowania rapu w Polsce jako gatunku muzycznego powstało wiele filmów zahaczających o jego temat, a ich powodzenie można określić jako bardzo różne. Chyba najbardziej docenioną ze wszystkich produkcji było Jesteś Bogiem, będące biografią legendarnego śląskiego zespołu Paktofonika, którego jeden z członków, Magik, zmarł w 2000 roku. Nie była to jedyna rapowa biografia. Proceder opowiadał historię również nieżyjącego już Tomasza Chady, jednak spotkał się on z dużo mniej pozytywnym przyjęciem. Warto z pewnością także wspomnieć, że Zadra to nie jedyny nadchodzący film, przy którym maczał palce 88. Zobaczymy go także w Bratach gdzie wystąpi wraz z drugim członkiem nieistniejącego już duetu Syny.

Do sieci trafił zwiastun Zadry, reklamowanej jako pierwszy polski film o raperce. W jego powstanie zaangażowali się między innymi 88, Frosti Rege oraz Margaret. Zobacz także Była dzieckiem, robiono z niej kobietę. Roxie Węgiel o seksualizacji w branży 20 najciekawszych pomysłów preorderowych od polskich raperów To studio odpowiada za twoje ulubione filmy. Dlaczego A24 jest […]

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →