kadr z okładki płyty „Centrum”

Wzgórze Ya-Pa 3 wraca po ponad 20 latach z nowym utworem


17 marca 2023

Podziel się newsem:

Po ponad 20 latach powraca Wzgórze Ya-Pa 3. Borixion i Wojtas zaprezentowali singiel, na którym pojawia się archiwalna zwrotka nieżyjącego już Radoskóra.

Wielki powrót

O tym, że w polskim rapie nastała moda na wielkie pojednania i powroty, nie trzeba raczej nikogo przekonywać. Potencjalny powrót Wzgórza Ya-Pa 3, nawet w kontekście tej świadomości, wydawał się dość abstrakcyjną perspektywą. Szczególnie patrząc na to, że jedynym aktywnym raperem z ostatniego składu ekipy jest Borixon. A jednak. Na kanał zespołu zaczęły trafiać teasery, a w postaci jego członków wcielali się aktorzy mający przypominać ich w młodości. Wielu nie wierzyło jednak dalej, że może to oznaczać nowości od Wzgórza. A jednak.

Utwór Park (DJ Eprom Version) jest pierwszym singlem kieleckiej grupy od ponad 20 lat. Wielkim przeżyciem dla fanów musi być z pewnością także wykorzystanie w utworze archiwalnej zwrotki nieżyjącego już Radoskóra. Ciężko wierzyć, żeby utwór na bicie DJ-a Eproma był zwiastunem regularności wydawniczej Wzgórza, ale z pewnością to piękny hołd dla rapu lat 90.

Wzgórze Ya-Pa 3 – Park (DJ Eprom Version)

Legenda wskrzeszona na koncercie Jimka

Tropem sugerującym powrót Wzgórza Ya-Pa 3 mógł być także udział ekipy podczas koncertu Jimka Historia Polskiego Hip Hopu. Borixon i Wojtas wykonali tam kilka swoich ponadczasowych utworów na czele z Ja mam to co ty.

Po ponad 20 latach powraca Wzgórze Ya-Pa 3. Borixion i Wojtas zaprezentowali singiel, na którym pojawia się archiwalna zwrotka nieżyjącego już Radoskóra. Zobacz także Była dzieckiem, robiono z niej kobietę. Roxie Węgiel o seksualizacji w branży 20 najciekawszych pomysłów preorderowych od polskich raperów To studio odpowiada za twoje ulubione filmy. Dlaczego A24 jest tak kultowe? […]

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →