kadr z filmu "Wywiad z wampirem"

Wywiad z wampirem” powróci jako serial. Za kamerą stanie Alan Taylor, znany z „Gry o Tron”, czy „Mad Mana”


21 lipca 2021

Podziel się newsem:

Wywiad z wampirem to jedna z produkcji, która bardzo silnie osadziła wizerunek krwiopijców w popkulturze. Film Neila Jordana pod pewnymi względami można nawet uznać za przełomowy, a na pewno będący klasyką gatunku. Nic więc dziwnego, że stacja AMC postanowiła uczynić z niego serial i przenieść historię na mały ekran.

Wywiad z wampirem – stare kino wkrótce w nowym wydaniu

Film Neila Jordana ma już prawie 30 lat, ale wciąż wskazuje się go, jako jedną z popularniejszych i zarazem lepszych produkcji z motywem wampirycznym na pierwszym planie. To film absolutnie kultowy, a obok niego mogłabym wskazać ledwie parę takich. Draculę Francisa Forda Coppoli, Tylko kochankowie przeżyją Jima Jarmusha i Co robimy w ukryciu w reżyserii Jemaine’a Clementa i Taika Waititi. Te produkcje dzieli spory rozstrzał czasowy – Dracula oraz Wywiad z wampirem to najstarsze spośród omawianych obrazów, a jednak cały czas utrzymują się w tej jakościowej topce.

Przeczytaj: Drugi sezon „Wiedźmina” z datą premiery! 

Może to kwestia samej historii Louisa de Pointe du Laca oraz Daniela Molloya – ta zresztą została stworzona na podstawie powieści Anne Rice o tym samym tytule. Na tyle pociągającej i frapującej, by pożądano jej nowej wersji. Odświeżonej. Dłuższej. Oficjalnie potwierdzono, że amerykańska stacja AMC ponownie nakręci tę opowieść, tym razem w formie serialu. Za reżyserię pierwszych odcinków będzie odpowiedzialny Alan Taylor.

Wyzwanie, jakim jest zaadaptowanie dla telewizji przełomowej i niezwykle fascynującej pracy Anne Rice, jest zarówno onieśmielające, jak i ekscytujące

– powiedział Mark Johnson, jeden z producentów wykonawczych
Wywiad z wampirem serial kiedy premiera
kadr z filmu „Wywiad z wampirem” (1994)

Wywiad z wampirem – kiedy premiera serialu?

Póki co nie ma podanej jeszcze oficjalnej daty, lecz serwis Variety.com podaje nieco niepotwierdzonych jeszcze szczegółów. Złożono zamówienie na osiem odcinków serialu, który miałby zadebiutować w AMC w przyszłym roku. Jeśli przewidywania producentów się sprawdzą, już w 2022 będziemy mogli oglądać Wywiad z wampirem na małym ekranie. Co sądzicie o pomyśle rozwinięcia historii z powieści Anne Rice?

Wywiad z wampirem to jedna z produkcji, która bardzo silnie osadziła wizerunek krwiopijców w popkulturze. Film Neila Jordana pod pewnymi względami można nawet uznać za przełomowy, a na pewno będący klasyką gatunku. Nic więc dziwnego, że stacja AMC postanowiła uczynić z niego serial i przenieść historię na mały ekran. Wywiad z wampirem – stare kino […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Bilety na koncerty z cyklu Lato w Plenerze

Biletomat.pl
35 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.