Mads Nissen

World Press Photo 2021: wyróżniono troje polskich fotografów


17 kwietnia 2021

Podziel się newsem:

Poznaliśmy zwycięzców konkursu fotografii prasowej World Press Photo 2021. Wśród tegorocznych nagrodzonych znaleźli się polscy fotografowie. Zobaczcie zdjęcia.

World Press Photo to konkurs organizowany przez niezależną holenderską fundację, który wyróżnia zdjęcia dokumentujące wydarzenia minionego roku w ośmiu kategoriach: Problemy współczesne, Środowisko, Wiadomości ogólne, Projekty długoterminowe, Przyroda, Portrety, Wiadomości sportowe i Bieżące wiadomości. Właśnie poznaliśmy tegorocznych laureatów.

World Press Photo 2021. Zdjęcie roku

Nagroda Główna w kategorii Zdjęcie Roku trafiła do Madsa Nissena. Duńczyk wykonał zdjęcie zatytułowane The First Embrace i przedstawia przytulające się kobiety. Pielęgniarka przytula 85-letnią Rosę Luzię Lunardi w brazylijskim domu opieki po miesiącach trzymania dystansu.

Dla mnie to opowieść o nadziei i miłości w najtrudniejszych czasach. Kiedy dowiedziałem się o kryzysie, który rozwijał się w Brazylii i kiepskim przywództwie prezydenta Bolsonaro, który od samego początku zaniedbał tego wirusa, który nazywa go „małą grypą”, naprawdę poczułem potrzebę, aby coś z tym zrobić

Mads Nissen

World Press Photo 2021. Fotoreportaż roku

Nagrodę Główną za Fotoreportaż Roku otrzymał Włoch Antonio Faccilongo za Habibi. Habibi, co po arabsku oznacza „moja miłość”, to kronika historii miłosnych osadzonych na tle jednego z najdłuższych i najbardziej skomplikowanych współczesnych konfliktów, wojny izraelsko-palestyńskiej. Historia pokazuje wpływ konfliktu na rodziny palestyńskie i trudności, jakie napotykają w zachowaniu ich praw reprodukcyjnych i godności ludzkiej.

Moja praca ma ambicję być pomostem kulturowym łączącym ludzi

Antonio Faccilongo

World Press Photo 2021: wyróżnienia dla polskich fotografów

Drugie miejsce w kategorii Projekty długoterminowe zdobyła Karolina Jonderko za serię Reborn. Zdjęcia przedstawią lalki przeznaczone do „adopcji” na targach lalek w Brentwood Holiday Inn w Wielkiej Brytanii.

Na pokazie można wybierać spośród setek lalek. Wydarzenia te cieszą się dużą popularnością w Wielkiej Brytanii – rodziny, pary i osoby samotne przyjeżdżają szukać idealnego „dziecka”

Karolina Jonderko

Trzecie miejsce w kategorii Portrety historie zajęła Natalia Kepesz za serię fotografii zatytułowaną Niewybuch. Przedstawia ona młodych uczestników obozu wojskowego, gdzie pod pretekstem zabawy dzieci uczą się używania broni i przygotowują na militarne zagrożenia. Zdjęcia zostały wykonane w Mrzeżynie.

Nagrodzony został także Tomasz Markowski, fotoreporter Przeglądu Sportowego. Autor zdjęcia Tour of Poland Cycling Crash zyskał trzecie miejsce w kategorii Sport. Zdjęcie przedstawia⁣ Holendra Dylana Groenewegena, który rozbija się metry przed metą po zderzeniu z rodakiem Fabio Jakobsenem podczas pierwszego etapu Tour of Poland w Katowicach.

Zwycięzców we wszystkich kategoriach znajdziecie pod tym linkiem.

Poznaliśmy zwycięzców konkursu fotografii prasowej World Press Photo 2021. Wśród tegorocznych nagrodzonych znaleźli się polscy fotografowie. Zobaczcie zdjęcia. World Press Photo to konkurs organizowany przez niezależną holenderską fundację, który wyróżnia zdjęcia dokumentujące wydarzenia minionego roku w ośmiu kategoriach: Problemy współczesne, Środowisko, Wiadomości ogólne, Projekty długoterminowe, Przyroda, Portrety, Wiadomości sportowe i Bieżące wiadomości. Właśnie poznaliśmy tegorocznych […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →