Polak wyróżniony na World Press Photo 2020. Zobaczcie najlepsze zdjęcia


17 kwietnia 2020

Podziel się newsem:

Tomasz Kaczor został jednym z laureatów prestiżowego konkursu World Press Photo 2020. Polski fotograf został wyróżniony za najlepszy portret.

World Press Photo to najbardziej prestiżowy konkurs fotograficzny na świecie, który w tym roku odbył się już po raz 63. Zgłoszonych zdjęć było prawie 74 tysiące, autorstwa ponad 4 tysięcy fotografów z całego świata. Jury nagrodziło 44 kadry. Konkurs podzielony był na osiem kategorii: problemy współczesne, środowisko, wiadomości ogólne, projekty długoterminowe, natura, portrety, sport i aktualności.

Przebudzenie – zdjęcie Tomasza Kaczora nagrodzone na World Press Photo 2020

Wśród tegorocznych zwycięzców znalazł się Polak – Tomasz Kaczor. Zdobył on główną nagrodę w kategorii Portret. Zgłoszona przez niego czarno-biała fotografia przedstawia armeńską nastolatkę Ewę, która wybudziła się ze stanu katatonicznego, skutku Syndromu Rezygnacji, na który często zapadają dzieci imigrantów. Zdjęcie zatytułowane Przebudzenie powstało na potrzeby reportażu Doroty Borodaj Dzieci śpią ze strachu, który został opublikowany w Dużym Formacie.

Tomasz Kaczor z  nagrodą World Press Photo
Przebudzenie – zdjęcie autorstwa Tomasza Kaczora

Nagrodę World Press Photo of the Year otrzymał Japończyk Yasuyoshi Chiba. Jego zdjęcie, Straight Voice zostało wykonane podczas demonstracji w Sudanie i przedstawia młodego człowieka, który, oświetlony przez flesze telefonów, recytuje poezję protestacyjną.

 Yasuyoshi Chiba - Straight Voice
Yasuyoshi Chiba – Straight Voice

Natomiast nagroda za Najlepszy Fotoreportaż trafiła do pochodzącego z Francji Romaina Laurendeau. Jego seria zdjęć Kho, the Genesis of a Revolt przedstawia historię kryzysu bezrobocia w Algierii.

Romain Laurendeau, “Kho, the Genesis of a Revolt”
Romain Laurendeau – Kho, the Genesis of a Revolt

Wszystkie zwycięskie zdjęcia możecie zobaczyć na stronie World Press Photo.

Tomasz Kaczor został jednym z laureatów prestiżowego konkursu World Press Photo 2020. Polski fotograf został wyróżniony za najlepszy portret. World Press Photo to najbardziej prestiżowy konkurs fotograficzny na świecie, który w tym roku odbył się już po raz 63. Zgłoszonych zdjęć było prawie 74 tysiące, autorstwa ponad 4 tysięcy fotografów z całego świata. Jury nagrodziło […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Kup voucher na dowolny koncert

Biletomat.pl
50-500 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →