kadr z serialu „Wielka woda"

“Wielka woda” drugim najchętniej oglądanym nieanglojęzycznym serialem Netflixa na świecie


13 października 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Wielka woda polskim hitem na świecie! Serial trafił na listę 10 najchętniej oglądanych seriali Netflixa w aż 78 krajach.

Światowy hit na Netflixie

To, że Wielka woda będzie hitem w Polsce, było więcej niż pewne. Serial w reżyserii Jana Holoubka i Bartłomieja Ignaciuka wylądował na pierwszym miejscu listy najchętniej oglądanych produkcji Netflixa w Polsce. Co jednak wyjątkowo cieszy, tytuł ogromne sukcesy święci także poza granicami naszego kraju. Jest bowiem drugim najchętniej oglądanym nieanglojęzycznym serialem w tym tygodniu na świecie! Widzowie chętniej sięgają jedynie po Cesarzową Sisi. Wielka woda znalazła się w czołowej dziesiątce seriali nieanglojęzycznych w aż 78 państwach, w tym w Wielkiej Brytanii, Niemczech czy Stanach Zjednoczonych. Łącznie widzowie spędzili na oglądaniu polskiego serialu blisko 46 milionów godzin! To największy sukces polskiej produkcji na platformie Netflix ze wszystkich dotychczasowych. Mieliśmy jak do tej pory okazję zobaczyć jeszcze m.in. 1983, Krakowskie potwory, Królową czy W głębi lasu, jednak nie odbiły się one szczególnie szerokim echem na świecie.

Trailer serialu Wielka woda

Powódź tysiąclecia i najlepszy polski serial Netflixa

Wielka woda opowiada o tak zwanej powodzi tysiąclecia, a więc katastrofie, która wydarzyła się we Wrocławiu w 1997 roku. W rolach głównych występują Agnieszka ŻulewskaTomasz SchuchardtIreneusz CzopBlanka Kot, oraz Anna Dymna i Jerzy Trela. Jesteście ciekawi naszej opinii o serialu? W swojej recenzji (której całość możecie przeczytać tutaj), Anna Nicz napisała:

Klimat lat 90., z ciuchami, szyldami, samochodami i charakteryzacją – to wszystko robi wielkie wrażenie. Podobnie jak odtworzenie zdjęć zalanych ulic i podmytych bloków. Koniec końców to najlepiej zrobiona polska serialowa produkcja Netflixa.

Wielka woda polskim hitem na świecie! Serial trafił na listę 10 najchętniej oglądanych seriali Netflixa w aż 78 krajach. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia Lins Światowy hit na Netflixie To, […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →