Filmowy weekend na American Film Festival. Co warto zobaczyć?


28 października 2016

Obserwuj nas na instagramie:

Przed nami ostatnie dwa dni American Film Festivalu. Jeśli wybieracie się na weekend do Wrocławia i jeszcze nie zdecydowaliście, co obejrzeć, mamy kilka propozycji.

W kinie Nowe Horyzonty prezentowane jest niezależne i autorskie kino, zarówno mainstreamowe, jak i klasyczne. W sobotę i niedzielę polecamy zapoznać się z kilkoma klasykami w najlepszym wydaniu.

Nim przejdziemy do rekomendacji – zaplanowaliśmy Was też weekend we Wrocławiu! Sprawdźcie nasz przewodnik po tym mieście:

Spędź ten weekend we Wrocławiu!


 

Proces, reż. Orson Welles, 1992 r.

p

kiedy: sobota, godzina 10:00

Jest to adaptacja powieści Franza Kafki o Józefie K., który pewnego dnia, nie znając przyczyny, staje przed sądem. Welles kręcił swój film w Jugosławii, we Włoszech i Francji w realnych sceneriach. Proces to największy sukces Orsona Wellesa poza Ameryką i jeden z jego nielicznych filmów, do których nie powstały różne wersje montażowe oraz których nie dotknęły ingerencje ze strony producentów.

 

Creative Control, reż. Benjamin Dickson, 2015 r.

creative_control-0-0

kiedy: sobota, godzina 10:15

Zwolennikom nowszego kina proponujemy film Creative Control. To opowieść o pracowniku agencji reklamowej (w jego rolę wciela się sam reżyser), który wpada niespodziewanie w posiadanie rewolucyjnych okularów Augmenta – polegające na rozszerzaniu rzeczywistości. Czarna komedia, przestawiająca świat pełen zasadzek i nieufności wobec technologii przedstawia ponurą wizję przyszłości. Efekt spotęgowany jest monochromatycznymi barwami. Zdecydowanie polecamy!

 

Człowiek-scyzoryk, reż. Dan Kwan, Daniel Scheinert, 2016 r.

z20862633id-czlowiek-scyzoryk

kiedy: sobota, godzina 21:00

Szaleństwo, surrealizm i czarny humor. Jeśli lubicie filmy nieoczywiste, zaskakujące i puszczające do widza figlarne oczko – wyjdziecie z kina zadowoleni i usatysfakcjonowani. Dodatkowym atutem jest obsada – głównego bohatera gra Daniel Radcliff, którego partnerem filmowym, tym razem – zamiast rudowłosego czarodzieja – jest… pierdzący trup. Tak, dobrze przeczytaliście. Film jest bardzo twórczą interpretacją przygód Robisona Crusoe i już zyskał miano najdziwniejszego filmu tegorocznej edycji festiwalu.

 

Neon Demon, reż. Nicolas Winding Refn, 2016 r.

neon-demon_1

kiedy: niedziela, godzina 10:00

Po niedzielnym śniadaniu wybierzcie się na spektakularny film Neon Demon. Jeśli do tej pory nie zobaczyliście go w kinie – koniecznie wybierzcie się na niego tym razem. Należy on do tej kategorii filmów, które należy zobaczyć na dużym ekranie. Horror, w którym nie ma grozy, lecz najgłębiej zakorzenione w nas obsesje, uwodzi kolorami, świetną muzyką i narkotycznymi wizjami. Niepokojący i intrygujący. Warto!

 

Stylistka, reż. Olivier Assayas, 2016 r.

z20862933ihkristen-stewart

kiedy: niedziela, godzina: 15:30

Pracująca w Paryżu Amerykanka Maureen zarabia jako stylistka i asystentka znanej celebrytki. Początkowo nieśmiała, zaczyna przekraczaj kolejne granice – pod nieobecność gwiazdy korzysta z jej kosmetyków, śpi w jej łóżku. Ponadto, na jaw wychodzi skrywana głęboko mroczna tajemnica. W roli głównej świetnie sprawdzająca się Kristen Stewart. Dramat obyczajowy, z elementami grozy i rozbrajającego humoru stwarza spójny i przyjemny dla odbiorcy obraz. Mocna propozycja na niedzielne popołudnie.

 

Zwierzęta nocy, reż. Tom Ford, 2016 r.

tom-ford-nocturnal-animals-film-still-2016-1920x1080
 

kiedy: niedziela, godzina 19:00

Miłość, przemoc, zemsta. Film Toma Forda wciąga i zaskakuje dwutorową narracją. Głównymi bohaterami są: Susan (Amy Adams) – właścicielka galerii sztuki i Edward (Jake Gyllenhaal) – jej były mąż, pisarz. Susan odkrywa mroczny świat powieści Edwarda, ukazując widzom świat pełen przemocy i brutalności, kontrastowych emocji. Film piękny pod względem wizualnym i muzycznym – autorem soundtracku jest Abel Korzeniowski.

Sprawdź także:
Spędź ten weekend we Wrocławiu!

Przed nami ostatnie dwa dni American Film Festivalu. Jeśli wybieracie się na weekend do Wrocławia i jeszcze nie zdecydowaliście, co obejrzeć, mamy kilka propozycji. W kinie Nowe Horyzonty prezentowane jest niezależne i autorskie kino, zarówno mainstreamowe, jak i klasyczne. W sobotę i niedzielę polecamy zapoznać się z kilkoma klasykami w najlepszym wydaniu. Zobacz także Nowe […]

Obserwuj nas na instagramie:


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →