Według brytyjskiego Independent „najfajniejsze europejskie miasto” jest w Polsce! Nie, nie chodzi o Wawę…


15 marca 2018

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

"To najfajniejsze europejskie miasto, o którym nigdy nie słyszeliście. (...) Prawdziwa gratka" - czytamy na stronie brytyjskiego dziennika.

„Piękna nasza Polska cała!”. A niektóre miasta w szczególności. :) Niedawno pisaliśmy o tym, że Wrocław zdobył tytuł najciekawszego miasta na europejski citybreak, zwyciężając w konkursie European Best Destination 2018.

Teraz z kolei brytyjskie media reklamują… Łódź! W serwisie Independent.co.uk pojawił się artykuł, w którym autor wręcz rozpływa się nad zaletami polskiego miasta. „Łódź to najfajniejsze europejskie miasto, o którym nigdy nie słyszeliście.” „Prawdziwa gratka.” „Polski Manchester”. „Łódź przeszła transformację z ponurej w fantastyczną. (oryg. „from drab to fab”).  To tylko niektóre cytaty z Independent.co.uk.

 

Brytyjski dziennik pochwalił polskie miasto za ciekawe murale, zrewitalizowane, postindustrialne przestrzenie przerobione na galerie, restauracje czy butiki, ciekawe zabytki i… niskie ceny hoteli. :)

Wśród polecanych przez Independent miejscówek znalazły się m.in. Hotel Stare Kino, MITMI Restobar, Koperek Bistro oraz oczywiście OFF Piotrowska, gdzie można nabyć ciekawy polski design i oryginalne suweniry od Pan Tu Nie Stał lub Bardzo Rozsądnie.

Cały artykuł w oryginale możecie przeczytać klikając TUTAJ.  No i lećcie czym prędzej do Łodzi, żeby zdążyć przed oblężeniem brytyjskich turystów. ;)

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku: