Warszawa widziana przez Hip-Hopowe teledyski TOP 10


08 listopada 2018

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Oglądaliście już ekranizację "Ślepnąc od świateł" Jakuba Żulczyka? Serial obfituje w zjawiskowe ujęcia Warszawy, a ścieżka dźwiękowa to głównie rap. Postanowiliśmy sprawdzić jak wygląda stolica widziana przez pryzmat kultury hip-hop.

Jakub Żulczyk, autor książki, na podstawie której powstał serial, jest mocno osadzony w środowisku polskiego rapu (jest m.in. autorem tematów na piosenki z płyty „PROSTO. Mixtape Cztery”). Może przewinął Wam się przed oczami na FB teledysk jednego z głównych bohaterów – Pioruna(granego przez reżysera Piotra Skonecznego), którego życie mocno związane jest z Warszawą?

Postanowiliśmy poszperać w muzycznej filmografii polskiego Rapu by sprawdzić najciekawsze ujęcia stolicy. Oto nasze TOP 10:

NOON Rian

„RIAN” to singiel z długo oczekiwanego albumu Noona „ALGORYTM” ( Nowe Nagrania). Wideo jest prawdziwym majstersztykiem: pokazuje Warszawę współczesną i powojenną, a w jego tworzeniu pomagało Narodowe Archiwum Cyfrowe.

WYP3 & TRZYHA WARSZAFSKI DESZCZ Mam Tak Samo Jak Ty

Jeden z najbardziej „warszawskich” teledysków w historii – oparty na samplu z Czesława Niemena. Do mistrzowskich zwrotek Borixona i Tedeusza dochodzą rewelacyjne scratche JanMariana! Singiel z płyty „Trzy” Wzgórza Ya-Pa-3.

HEMP GRU Życie Warszawy

Hemp Gru ma zagorzałych fanów w całej Polsce – oto ich wizja „Życia Warszawy”!

RASMENTALISM Taka Sobota (Niewidzialna Nerka Edit)

Znacie stwierdzenie „Żoliborz jest najpiękniejszą dzielnicą Warszawy i nie obchodzi mnie, jeśli sądzisz inaczej” ? Projekt Niewidzialna Nerka odświeżył i utanecznił klasyki polskiego rapu, a Rasmentalism pokazał „Taką Sobotę” właśnie w żoliborskim pejzażu.

SOKÓŁ i MARYSIA STAROSTA Sztruks

Singiel Sokoła i Marysi Starosty „Sztruks” był wielkim hitem polskiej sceny. W wideo zobaczycie fragment przedwojennego bruku na Woli – ulica Chłodna.

THS KLIKA Południowa Praga

Byliście kiedyś na Pradze Południe? Saska Kępa czy Grochów to dzielnice, gdzie przemieszcza się THS Klika.

ZETENWUPE feat. KUBA KNAP Wisełka

Chłopaki z Zetenwupe ( MADA i Kaietanovich) oraz Kuba Knap są znanymi piewcami etosu varsavianistycznego. W tym teledysku zobaczycie jak świetnie można się bawić nad Wisłą.

KUBA KNAP Dobry wariat

Kuba Knap – najbardziej wyczillowany raper w polskiej rap-grze powraca z nowym singlem, który w pełni oddaje styl, za który go uwielbiacie. W tle m.in. powiślańskie widoki.

PŁOMIEŃ 81 : Powiedz Na osiedlu

Płomień 81, czyli Onar i Pezet dumnie reprezentują Ursynów. Sprawdźcie ten klasyk!

WCK Dywizjon 47

WCK hołdują old-schoolowym wartościom kultury hip-hop, tworzą soczysty rasowy rap w klimacie boom-bapowym. Spotkacie ich tam, gdzie kręcone było to wideo – w okolicach mostu Poniatowskiego na Powiślu.

A tymczasem również playlista do całego soundtracku „Ślepnąc od świateł”:

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także