W tym mieście zjedzenie pizzy na ulicy, będzie kosztować cię nawet 500 euro!


22 września 2018

Obserwuj nas na instagramie:

Florencja walczy z piknikowaniem turystów.

Zastanów się dwa razy, zanim zjesz kawałek pizzy siedząc na ulicach Florencji. Może Cię ona kosztować więcej, niż myślisz. Od teraz musisz delektować się nią w biegu… albo idąc.

Tak mówi nowe prawo, które zakazuje siadania, zatrzymywania się, siedzenia na schodach, chodnikach, progach sklepów i lokali gastronomicznych, w pobliżu domów mieszkalnych, a także na krawężnikach.

View this post on Instagram

#david #maly #florence

A post shared by Grzegorz Motyliński (@grzegorz.motylinski) on

Dlaczego? Nowe prawo ma przywrócić dawny urok romantycznej Florencji oraz odsłonić zabytki, które są zasłaniane przez piknikujących przyjezdnych. Jest to prawo, które ma uporządkować i wpłynąć na zachowanie turystów.

W sezonie uliczki tego miasta są wypełnione ludźmi z całego świata. Zakaz obowiązuje konsumpcji w określonych porach i miejscach. Jeżeli ktoś złamie przepis będzie musiał zapłacić mandat dochodzący do wysokości… 500 euro! Cel? Nauczenie przyjezdnych dobrych manier. ;)

Walka z tym problemem toczyła się już w zeszłym roku, kiedy to polowano chodniki i schody przy największych pomnikach… wodą.

Florencja walczy z piknikowaniem turystów. Zastanów się dwa razy, zanim zjesz kawałek pizzy siedząc na ulicach Florencji. Może Cię ona kosztować więcej, niż myślisz. Od teraz musisz delektować się nią w biegu… albo idąc. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka […]

Obserwuj nas na instagramie:


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →