VF Corp wykupiło Supreme za 2 miliardy dolarów!


10 listopada 2020

Podziel się newsem:

Supreme zostało właśnie wykupione przez jednego z gigantów odzieżowych. Cena transakcji zwala z nóg, jednak pojawiają się pytania. Jaka przyszłość czeka światowego giganta streetwearowego?

Reklama

Transakcja na szczycie

Wczoraj świat streetwearu zatrząsnął się w posadach. Wszystko to za sprawą niespodziewanej wiadomości, jaką było wykupienie Supreme przez giganta odzieżowego, jakim jest VF Corporation. To amerykańska firma, która w swoim portfolio ma takie marki, z którymi Supreme wielokrotnie współpracowało. Chodzi oczywiście o The North Face, Timberland, czy Vans.

Stąd, zakup przez nich pakietów własnościowych Supa nie powinien dziwić. Jednakże niespodziewana informacja o wykupieniu praw do najbardziej rozpoznawalnej marki streetwearowej na świecie jest zaskoczeniem.

Cieszymy się, że możemy powitać Supreme w rodzinie VF i budować markę na naszych wieloletnich relacjach […] VF jest idealnym zarządcą, który uhonoruje autentyczne dziedzictwo tej kultowej marki lifestyle’owej, zapewniając jednocześnie możliwość wykorzystania naszej skali i wiedzy, aby umożliwić zrównoważony, długoterminowy wzrost.

Steve Rendle, prezes i dyrektor generalny VF Corporation

Supreme należało do tej pory do The Carlyle Group and Goode Partners, którzy za swoje udziały w 2017 roku, zapłacili zaledwie 500 milionów dolarów. Dlaczego zaledwie? A no dlatego, że VF Corp, za odkupienie tychże udziałów, 3 lata później zapłaciło kwotę w wysokości 2 miliardów dolarów!

Ma to oczywiście związek z niesamowitym rozwojem, jaki przez ostatnie lata zanotowała nowojorska marka. Jeszcze większe wrażenie robi fakt, że przez miniony rok, Supreme na sprzedaży swoich produktów uzyskało dochód w wysokości ponad 500 milionów dolarów.

James Jebbia zostaje!

Ta informacja dla fanów Supreme była kluczowa. Otóż założyciel kultowego brandu, James Jebbia, a także starszy zespół kierowniczy marki mają pozostać na swoich stanowiskach i w dalszym ciągu kontynuować swoją pracę w nowojorskim biurze.

Supreme, james jebbia

To partnerstwo zachowa naszą wyjątkową kulturę i niezależność, jednocześnie umożliwiając nam rozwój na tej samej ścieżce, którą podążaliśmy od 1994 roku

James Jebbia – założyciel Supreme

Supreme w galeriach handlowych?

Pojawiają się także się pytania, które kierowane są głównie ze strony fanów nowojorskiej marki. Co dalej z Supreme? Czy przynależność do VF Corp oznacza, że ciuchy Supa będą pojawiały się w galeriach handlowych? Otóż nie!

Tak właściwie, zmiana właściciela nie ma to praktycznie żadnego wpływu na sposób działania kultowego brandu. Oczywiście, wstąpienie w szeregi VF Corp oznacza światową ekspansję nowojorskiej firmy, jednakże będzie to robione z zachowaniem dotychczasowej polityki, polegającej między innymi na starannym dobieraniu lokacji swoich sklepów.

Należy się więc spodziewać otwarcia kolejnych, stacjonarnych sklepów Supreme w europejskich miastach. Ponadto, wejście pod parasol VF Corp może także zaowocować większą liczbą kolaboracji pomiędzy Supem, a resztą zrzeszonych marek.

Warto także odnotować, że Supreme w dalszym ciągu będzie mogło współpracować z firmami niezrzeszonymi z nowym właścicielem.

Supreme zostało właśnie wykupione przez jednego z gigantów odzieżowych. Cena transakcji zwala z nóg, jednak pojawiają się pytania. Jaka przyszłość czeka światowego giganta streetwearowego? Transakcja na szczycie Wczoraj świat streetwearu zatrząsnął się w posadach. Wszystko to za sprawą niespodziewanej wiadomości, jaką było wykupienie Supreme przez giganta odzieżowego, jakim jest VF Corporation. To amerykańska firma, która […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.