kadr z filmu „Twister"

Sequel „Twistera” nadchodzi. Zagra w nim znana z pierwszej części Helen Hunt


18 października 2022

Podziel się newsem:

Po 26 latach Universal przygotowuje sequel blockbusterowego hitu z gatunku filmów katastroficznych. Twister powróci.

Światowy hit w nowej odsłonie

W 1996 doczekaliśmy się trzech prawdziwie blockbusterowych hitów, które zawładnęły box office. Dzień Niepodległości oraz pierwsza odsłona Mission: Impossible. Niewiele osób pewnie wie, że lepszy wynik sprzedażowy niż klasyk kina akcji z Tomem Cruisem osiągnął film katastroficzny Twister, opowiadający o łowcach burz. Choć produkcja w reżyserii Jana De Bonta dziś już nie jest tak rozpoznawalna (wówczas wrażenie robiła głównie nowatorskimi efektami specjalnymi), wciąż ma swoich fanów. Dlatego z pewnością wiele osób ucieszy fakt, że Universal pracuje nad sequelem. Studio uznało tę produkcję za swój priorytet po tym, jak scenariuszem zachwycił się sam Steven Spielberg.

W Twisters, bo taki tytuł będzie nosił film, wystąpi znana z pierwszej części Helen Hunt, a główną bohaterkę ma zagrać córka granej przez nią Jo Harding. Jak do tej pory nie jest znany reżyser sequelu Twistera, ale wśród kandydatów wymienia się m.in. Jimmy’ego China i Elizabeth Chai Vasarhelyi, znanych m.in. z filmów Free Solo: Ekstremalna Wspinaczka oraz Meru.

Trailer filmu Twister

Losy sequeli po wielu latach

Twister nie jest jedyną produkcją, która doczekała się sequela po tak długim czasie. W tym roku ukazał się m.in. Top Gun: Maverick, który był kontynuacją filmu Top Gun z 1986 roku! Niewiele mniej, bo 35 lat fani czekali na powrót Łowcy Androidów w filmie Blade Runner 2049. Obie te produkcje zostały przyjęte niezwykle ciepło, a w przypadku filmu Dennisa Villeneuve mówimy nawet o dwóch Oscarach – za Najlepsze Zdjęcia oraz Efekty Specjalne. Czy taki sam los czeka Twisters? Czas pokaże.

Po 26 latach Universal przygotowuje sequel blockbusterowego hitu z gatunku filmów katastroficznych. Twister powróci. Zobacz także Jeffrey Dahmer: 5 piosenek, w których wspomniano seryjnego mordercę TVP miało propozycję wyprodukowania „Wiedźmina”, zanim projekt trafił do Netflixa Christian Bale: Jeśli dostajesz w Hollywood rolę, to tylko dlatego, że DiCaprio ją wcześniej odrzucił Światowy hit w nowej odsłonie […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →