fot. Adam Słaboń

Tony Yoru „Kredyt” to przeprosiny z głębi serca


05 października 2022

Podziel się newsem:

Tony Yoru odkrywa kolejne karty z nadchodzącego albumu Error. Utwór Kredyt jest jak dotąd najbardziej poruszającą balladą artysty.

Tony Yoru – Error najciekawszą płytą roku?

Artysta debiutował w zeszłym roku albumem Zorze, mocno eklektycznym materiałem, w którym przeplatały się elementy elektroniki, hip-hopu czy alt popu. Jego pierwsza płyta to brzmienie mocno rozmyte, niejasne, niezdefiniowane, niezdrowo pociągające. Podobnie zresztą jak singlowe zwiastuny Erroru – jego drugiego długogrającego krążka.

Zapowiedzi płyty sporo o niej mówią – utrzyma się tam klimat łączenia pozornie niepasujących gatunków. Tragedia współczesna mimo dość obciążającego tekstu wpadała w ucho poprzez lekki popowy sznyt, Złe nawyki bujały się w cyberpunkowej oprawie, co z kolei nijak się ma do akustycznej ballady, jaką jest Kredyt – najnowszy singiel muzyka.

Tony Yoru buduje emocjonalność brzmieniem, słowami, głosem. Zwłaszcza nim, w szerokiej skali, wywołując uczucia u słuchacza minimalistycznym nakładem.

Przeczytaj: Tony Yoru W Trzech Strzałach – „Wciąż jeszcze szukam” [wywiad]

Tony Yoru kredyt
okładka singla Kredyt

Po prostu przepraszam

Kredyt to utwór bezkompromisowy, trudny tak dla słuchacza, jak i dla artysty. Pianino i matowy wokal idealnie wpisują się w jesienną, ponurą aurę.

Kredyt to jak dotąd mój najbardziej osobisty utwór. Opisuje, jak moje problemy wpływały na relacje, w których się znajdowałem i jak je traciłem. Kiedy wszystkie ziomki szły do przodu i budowały swoją przyszłość, dziewczyny, które zraniłem o mnie zapominały, moje marzenia stały się ciężarem… W utworze śpiewam o tym, że chce to naprawić, nadgonić lata, które straciłem. Ten utwór to po prostu „przepraszam” dla osób, które musiały tego doświadczyć… I dla samego siebie właściwie też…

– mówi o swoim najnowszym singlu Tony Yoru.
tony yoru kredyt
fot. Adam Słaboń

Tony Yoru – Kredyt

Tony Yoru odkrywa kolejne karty z nadchodzącego albumu Error. Utwór Kredyt jest jak dotąd najbardziej poruszającą balladą artysty. Zobacz także Jeffrey Dahmer: 5 piosenek, w których wspomniano seryjnego mordercę TVP miało propozycję wyprodukowania „Wiedźmina”, zanim projekt trafił do Netflixa Christian Bale: Jeśli dostajesz w Hollywood rolę, to tylko dlatego, że DiCaprio ją wcześniej odrzucił Tony […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →