kadr z serialu „Better Call Saul” i filmu „The Room”

Powstaje remake „The Room” z Bobem Odenkirkiem. Jest pierwsze zdjęcie


09 marca 2023

Podziel się newsem:

To nie żarty. Powstaje nowa wersja kultowego The Room. Informacją podzielił się aktor Bob Odenkirk, który zagrał w remake’u główną rolę. Czy może być lepiej? Albo – w przypadku tej absurdalnej produkcji – gorzej?

Bob Odenkirk zagrał w remake’u The Room

Bob Odenkirk zagrał w remake’u kultowego filmu The Room z 2003 roku. Wcielił się w główną rolę Johnny’ego, którego w oryginalnej produkcji zagrał twórca produkcji, scenarzysta i reżyser filmu, Tommy Wiseau. Odtwórca głównej roli w spin-offie Breaking Bad, serialu Better Call Saul, potwierdził wiadomość o udziale w filmie na Twitterze.

Robiłem wszystko, co w mojej mocy, żeby każda kwestia była przekonująca. Byłem w tym tak szczery, jak się da. I bawiłem się świetnie

– napisał aktor.

Jeszcze przed oficjalnym komentarzem Odenkirka w mediach społecznościowych zrobiło się głośno wokół remake’u. Za produkcję ma odpowiadać Acting For a Cause, organizacja, która zbiera pieniądze na różne cele charytatywne, między innymi dzięki występom znanych osobistości, takich jak Zazie Beetz, Julia Fox, Alex Wolff i Justice Smith. Nowa wersja The Room zbierze fundusze dla organizacji na rzecz badań związanych z AIDS. Nie wiadomo jeszcze, jakiej długości będzie produkcja.

Pierwsze zdjęcie z planu

Organizacja podzieliła się pierwszym zdjęciem z planu remake’u na Instagramie. Widać na nim Odenkirka, który odgrywa scenę na green screenie. Tak miała powstawać większość produkcji. Nie potwierdzono jeszcze oficjalnej daty premiery remake’u.

Jak pisze „Variety”, w filmie biorą udział również Cameron Kasky oraz aktorka Bella Heathcoate, która na podstawie zdjęć z planu, wydaje się grać Lisę, w którą w poprzedniej odsłonie wcieliła się Juliette Daniels.

Wisseau miał nie wiedzieć o remake’u

Oczywiście nie spodziewamy się, że film będzie świetną produkcją – i wcale nie powinien, jeśli ma oddać oryginalny klimat The Room. Film pomysłu Tommy’ego Wisseau nazywany jest przez niektórych najgorszym filmem świata, jednak ma swoich wiernych fanów wśród miłośników kina klasy B. Wyrosła wokół niego legenda, przede wszystkim dzięki nocnym pokazom filmowym filmu w Los Angeles i niezależną promocję filmu przez wyjątkowego filmowca. Co ciekawe, Wisseau miał nie wiedzieć o remake’u aż do wybuchu informacji na temat produkcji w mediach społecznościowych.

Przypominamy, że na podstawie książki The Disaster Artist o tym, jak wyglądały doświadczenia na planie The Room, powstał film fabularny wyreżyserowany przez Jamesa Franco. Zdobył nominację do Oscara za najlepszy scenariusz adaptowany.

To nie żarty. Powstaje nowa wersja kultowego The Room. Informacją podzielił się aktor Bob Odenkirk, który zagrał w remake’u główną rolę. Czy może być lepiej? Albo – w przypadku tej absurdalnej produkcji – gorzej? Zobacz także Była dzieckiem, robiono z niej kobietę. Roxie Węgiel o seksualizacji w branży 20 najciekawszych pomysłów preorderowych od polskich raperów […]

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →