Studio Otwarte dla wszystkich. Aplikuj i wydaj swój własny singiel


21 kwietnia 2021

Podziel się newsem:

Studio Otwarte startuje z inicjatywą skierowaną do utalentowanych muzyków. Jeśli tworzysz na własną rękę, jesteś kreatywny i chciałbyś pracować z topowymi polskimi producentami – to jest Twoja szansa.

Studio Otwarte po raz pierwszy – aplikuj i nagraj swój własny singiel

Projekt kieruje się do artystów związanych z Poznaniem – jego rezydentów lub lokalsów mieszkających w stolicy Wielkopolski właściwie od zawsze. Tworzysz muzykę, masz zajawkę, jesteś kreatywny, płodny i szukasz dla siebie miejsca na scenie? Trafiłeś we właściwie miejsce. Zapisy do Studia Otwartego trwają do końca kwietnia – werbujemy tych z pasją i talentem. Wybrani stworzą wspólnie album, który będzie muzyczną pocztówką z Poznania, płytą stworzoną w czasach zarazy, obrazem nowej, młodej, poznańskiej sceny. Materiał nagrany w ramach projektu Studio Otwarte będzie mieć swoją premierę jesienią, nakładem jednej z topowych wytwórni płytowych.

Studio Otwarte zapisy Poznań

Studio Otwarte – kuźnia lokalnych talentów

Spośród zgłoszeń nadesłanych do Studia Otwartego, niezależne jury wyłoni dziesięciu uczestników – solistów, zespołów, czy producentów – którzy otrzymają możliwość stworzenia własnego, profesjonalnego singla. Utwór zostanie nagrany oraz wyprodukowany, a towarzyszyć mu będzie równie live sesja video. W twórczości nic nie ogranicza uczestników projektu – nie istnieją tu wymogi formalne, widełki wiekowe, gatunkowe, ani żadne inne.

Dziesięć piosenek, nagranych przez dziesięciu różnych artystów złoży się na szczególny album. Ta płyta będzie muzycznym pamiętnikiem, widokówką z Poznania, opowieścią stworzoną przez (dzięki) pandemiczną rzeczywistość.

Nagrania i produkcja płyty odbędą się pod okiem czołowych, polskich producentów, m.in. Paweł Krawczyk (Hey), Piotr Waglewski (Emade) czy Marcin Macuk (Hey, Pogodno). Dodatkowo do każdej piosenki powstanie live sesja video w konwencji znanej np. z serii Tiny Desk czy KCRW.

Studio Otwarte zapisy Poznań

Studio Otwarte – jak grasz, tak masz. Co trzeba zrobić, aby wziąć udział w projekcie?

Selekcji nadesłanych utworów dokona niezależne gremium, złożone z przedstawicielek i przedstawicieli mediów muzycznych, organizatorów festiwali oraz innych osób związanych z branżą fonograficzną i kulturalną.

Studio Otwarte zapisy Poznań

Piosenki w dowolnej formie audio (nagranie demo, z domu, próby itp.) należy wysyłać na maila studiootwarte@wlada2.pl wraz z krótkim opisem, biogramem, zdjęciem, linkiem do fb oraz utworem w linku lub pliku.

Debiutanci mile widziani!

Więcej informacji znajdziecie na Facebooku – odwiedzajcie stronę projektu Studio Otwarte.

Studio Otwarte startuje z inicjatywą skierowaną do utalentowanych muzyków. Jeśli tworzysz na własną rękę, jesteś kreatywny i chciałbyś pracować z topowymi polskimi producentami – to jest Twoja szansa. Studio Otwarte po raz pierwszy – aplikuj i nagraj swój własny singiel Projekt kieruje się do artystów związanych z Poznaniem – jego rezydentów lub lokalsów mieszkających w […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.