Stroboskopowe światło może leczyć Alzheimera

Podziel się newsem:

Jak dotąd stroboskop kojarzył się z imprezami techno. Okazuje się, że odpowiednio stosowany może leczyć Alzheimera.

Zespół naukowców pochodzący z Massachusetts odkrył, że odpowiednio ustawione migające światło może prowokować nasze komórki do pozbywania się amyloidu beta. To związek, który jest odpowiedzialny za rozwój choroby Alzheimera. Powoduje on powstanie lepkich płytek, co prowadzi do śmierci komórek mózgowych i utraty pamięci. Do tej pory farmakologiczne próby pozbycia się tego związku pozostały nieudane.

Dr Li-Huei Tsai badała specjalnie zmodyfikowane genetycznie myszy, które mają tendencje do zachorowania na Alzheimera. Kiedy zwierzęta były ustawione naprzeciw migającego ekranu na godzinę, dochodziło do zauważalnego zmniejszenia amyloidu beta w ciągu następnych 12-24 godzin. Naukowcy ustalili, że stosowanie takiej terapii każdego dnia, przez tydzień, prowadzi do jeszcze większej redukcji niepożądanego związku.

Światło musi mrugać aż 40 razy na sekundę, dlatego zmiany w jego intensywności są prawie niezauważalne. Co ważne dla epileptyków, światło nie musi mieć dużego natężenia, więc nie powinno wywołać u nich napadu.

Dr David Reynoldz z instytutu badań nad Alzheimerem mówi:

– Takie badania są bardzo wartościowe, ponieważ wskazują nowe procesy w walce z Alzheimerem i otwierają nowe drogi dla kolejnych naukowców. Myszy wykorzystywane w badaniach miały główne symptomy choroby. Ważne jest jednak przetestowanie tej metody na ludziach.

Jak dotąd stroboskop kojarzył się z imprezami techno. Okazuje się, że odpowiednio stosowany może leczyć Alzheimera. Zespół naukowców pochodzący z Massachusetts odkrył, że odpowiednio ustawione migające światło może prowokować nasze komórki do pozbywania się amyloidu beta. To związek, który jest odpowiedzialny za rozwój choroby Alzheimera. Powoduje on powstanie lepkich płytek, co prowadzi do śmierci komórek […]

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →