fot. via wiki commons

Mocno znoszone buty Steve’a Jobsa sprzedane za astronomiczną kwotę


15 listopada 2022

Podziel się newsem:

Słynne birkenstocki Steve’a Jobsa zostały wykupione na aukcji z astronomiczną kwotę.

Ikona fanów sandałów sprzedana za duże pieniądze

Birkenstock to marka, której nie trzeba nikomu przedstawiać. Tworzone przez nich sandały, klapki i chodaki urosły do miana kultowych. Jeden z egzemplarzy może budzić szczególnie zainteresowanie – chodzi o buty, których właścicielem był zmarły w 2011 roku współzałożyciel marki Apple, Steve Jobs. Margot Fraser, kobieta odpowiedzialna za wprowadzenie niemieckiej marki Birkenstock do Stanów Zjednoczonych w latach 70., uczyniła Jobsa jednym z pierwszych ambasadorów marki. A on sam najwyraźniej lubił je nosić. Para jego kultowych sandałów była już wystawiana w siedzibie firmy Birkenstock, a także w niemieckim Muzeum Historii Wurttemberg. Jak okazało się kilka dni temu, mocno schodzone buty postanowiono wystawić na aukcji. Finalnie poszły za 218 tysięcy dolarów.

Birkenstocki Steve’a Jobsa

Legendarne buty Steve'a Jobsa sprzedane za astronomiczną kwotę

Birkenstocki w 3D

Co można zrobić z birkenstockami Steve’a Jobsa? Na przykład poczuć się przez moment jak geniusz, posiadając przedmiot, który do niego należał. Zdecydowanie ciężko wyobrazić sobie, żeby ktoś je nosił, chociaż z drugiej strony, znając dziwaczne upodobania ludzi, jest to możliwe. Te powyżej wciąż nadają się przecież do użytku – szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę to, że birkenstocki znane są nie tylko ze swojej wygody, ale i wytrzymałości. Co ciekawe, do oferty została dołączona rzecz, która już zadomowiła się na stałe w naszej rzeczywistości. To buty w wersji NFT, a więc w skrócie grafika 3D, odwzorowująca w idealny sposób buty Steve’a Jobsa. Z pewnością dla osób wkręconych w tę technologię jest to nie lada gratka. Steve Jobs jako wielki orędownik postępu prawdopodobnie także ucieszyłby się z takiego wykorzystania jego obuwia. A kwota, za jaką ktoś kupił te buty? No cóż, cytując klasyczne przysłowie: kto bogatemu zabroni?

Słynne birkenstocki Steve’a Jobsa zostały wykupione na aukcji z astronomiczną kwotę. Zobacz także Jeffrey Dahmer: 5 piosenek, w których wspomniano seryjnego mordercę TVP miało propozycję wyprodukowania „Wiedźmina”, zanim projekt trafił do Netflixa Christian Bale: Jeśli dostajesz w Hollywood rolę, to tylko dlatego, że DiCaprio ją wcześniej odrzucił Ikona fanów sandałów sprzedana za duże pieniądze Birkenstock […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →