fot. via wiki commons

Mocno znoszone buty Steve’a Jobsa sprzedane za astronomiczną kwotę


15 listopada 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Słynne birkenstocki Steve’a Jobsa zostały wykupione na aukcji z astronomiczną kwotę.

Ikona fanów sandałów sprzedana za duże pieniądze

Birkenstock to marka, której nie trzeba nikomu przedstawiać. Tworzone przez nich sandały, klapki i chodaki urosły do miana kultowych. Jeden z egzemplarzy może budzić szczególnie zainteresowanie – chodzi o buty, których właścicielem był zmarły w 2011 roku współzałożyciel marki Apple, Steve Jobs. Margot Fraser, kobieta odpowiedzialna za wprowadzenie niemieckiej marki Birkenstock do Stanów Zjednoczonych w latach 70., uczyniła Jobsa jednym z pierwszych ambasadorów marki. A on sam najwyraźniej lubił je nosić. Para jego kultowych sandałów była już wystawiana w siedzibie firmy Birkenstock, a także w niemieckim Muzeum Historii Wurttemberg. Jak okazało się kilka dni temu, mocno schodzone buty postanowiono wystawić na aukcji. Finalnie poszły za 218 tysięcy dolarów.

Birkenstocki Steve’a Jobsa

Legendarne buty Steve'a Jobsa sprzedane za astronomiczną kwotę

Birkenstocki w 3D

Co można zrobić z birkenstockami Steve’a Jobsa? Na przykład poczuć się przez moment jak geniusz, posiadając przedmiot, który do niego należał. Zdecydowanie ciężko wyobrazić sobie, żeby ktoś je nosił, chociaż z drugiej strony, znając dziwaczne upodobania ludzi, jest to możliwe. Te powyżej wciąż nadają się przecież do użytku – szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę to, że birkenstocki znane są nie tylko ze swojej wygody, ale i wytrzymałości. Co ciekawe, do oferty została dołączona rzecz, która już zadomowiła się na stałe w naszej rzeczywistości. To buty w wersji NFT, a więc w skrócie grafika 3D, odwzorowująca w idealny sposób buty Steve’a Jobsa. Z pewnością dla osób wkręconych w tę technologię jest to nie lada gratka. Steve Jobs jako wielki orędownik postępu prawdopodobnie także ucieszyłby się z takiego wykorzystania jego obuwia. A kwota, za jaką ktoś kupił te buty? No cóż, cytując klasyczne przysłowie: kto bogatemu zabroni?

Słynne birkenstocki Steve’a Jobsa zostały wykupione na aukcji z astronomiczną kwotę. Zobacz także Nowe seriale, na które warto czekać w 2024 roku Hania Rani zagrała Tiny Desk Concert w ramach prestiżowej serii NPR „Pies i Suka”, czyli Ralph Kaminski i Mery Spolsky połączeni w remiksie Ikona fanów sandałów sprzedana za duże pieniądze Birkenstock to marka, […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →