Stella McCartney zaprojektowała innowacyjne ekologiczne futro


19 października 2019

Podziel się newsem:

W trakcie premiery nowej kolekcji Stella Mccartney zaprezentowała pierwsze na świecie futro wyprodukowane w oparciu o surowce pochodzenia roślinnego. Jest to etyczna i ekologiczna alternatywa dla futra zwierzęcego.

Ekologiczne futro od Stelli McCartney

Sztuczne futra są obecne na rynku już od wielu lat, jednak te z materiału KOBA Fur-Free Fur są wyjątkowe. Wytwarza się je z poliestru pochodzącego z recyklingu oraz z włókien roślinnych DuPont Sorona.

Materiał Sorona jest w 37% oparty na produktach pochodzenia roślinnego, co oznacza, że przy jego produkcji zużywa się do 30% mniej energii i wytwarza do 63% mniej gazów cieplarnianych, niż w przypadku produkcji konwencjonalnych materiałów syntetycznych. Dodatkowo futro może być łatwo poddane recyklingowi, co zwiększa jego przyjazność dla środowiska.

stella mccartney

Ekologiczna moda

Według projektantki jest to kolejny duży krok ku modzie przyszłości – ekologicznej i wolnej od produktów pochodzenia zwierzęcego. W związku z rosnącą świadomością problemów etycznych i ekologicznych związanych z pozyskiwaniem futer naturalnych, coraz więcej marek odzieżowych i projektantów odchodzi od wykorzystywania tego surowca w swoich kolekcjach.

fur free fur

Takim decyzjom sprzyja rozwój technologii produkcji futer syntetycznych, które wyglądem i właściwościami coraz bardziej przypominają futro zwierzęce, a także – jak wynalazek wykorzystany przez Stellę McCartney – stają się coraz bardziej ekologiczne. 

Decyzje firm odzieżowych są bardzo ważnym czynnikiem mającym wpływ na życie i cierpienie milionów zwierząt na całym świecie. Dlatego właśnie deklaracje takich marek jak Prada, Versace czy Burberry o wycofaniu z ich kolekcji futer naturalnych, są tak istotne. Przyczyniają się do rozwoju etycznej i ekologicznej mody. Obecnie w międzynarodowym programie Fur Free Retailer znajduje się ponad 1000 marek i projektantów i liczba ta nieustannie wzrasta

Aleksandra Bujalska ze Stowarzyszenia Otwarte Klatki
stella mccartney

Pełną listę sklepów oraz projektantów, którzy zrezygnowali z futer znajdziecie tutaj.

W trakcie premiery nowej kolekcji Stella Mccartney zaprezentowała pierwsze na świecie futro wyprodukowane w oparciu o surowce pochodzenia roślinnego. Jest to etyczna i ekologiczna alternatywa dla futra zwierzęcego. Ekologiczne futro od Stelli McCartney Sztuczne futra są obecne na rynku już od wielu lat, jednak te z materiału KOBA Fur-Free Fur są wyjątkowe. Wytwarza się je […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →