okładka gry „S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl”

„STALKER 2: Heart of Chornobyl” z nowym zwiastunem. Gra wygląda świetnie


30 grudnia 2022

Podziel się newsem:

Ukraińskie studio GSC Game World podzieliło się nowym zwiastunem długo wyczekiwanej produkcji STALKER 2: Heart of Chornobyl. Tym razem zaprezentowano elementy rozgrywki.

STALKER 2: Heart of Chornobyl ma się dobrze

STALKER 2: Heart of Chornobyl został pierwotnie zapowiedziany w sierpniu 2010 roku i miał ukazać się w 2012 roku. Produkcja została jednak anulowana. W maju 2018 roku ponownie ogłoszono, że gra powstaje, a data premiery została wyznaczona na rok 2021. Premiera po raz kolejny została przeniesiona, a na początku bieżącego roku jej rozwój został wstrzymany ze względu na atak Rosji na Ukrainę. Część pracowników wstąpiła do ukraińskich sił zbrojnych, a GSC Game World przeniesiono do Czech. Twórcy ogłosili wówczas, że STALKER 2: Heart of Chornobyl zadebiutuje w 2023 roku.

Produkcja będzie już czwartą grą z serii, jednak dopiero drugą pełnoprawną odsłoną cyklu. Do tej pory ukazały się gry o podtytułach Cień Czarnobyla, a także Czyste Niebo i Zew Prypeci, które są odpowiednio prequelem oraz sequelem Cienia. W grze wcielimy się w postać Skifa, który po drugim wybuchu czarnobylskiego reaktora przybywa do Zony, aby zbadać nowo powstałe, tajemnicze źródło energii. Historia przedstawiona w STALKER 2: Heart of Chornobyl nie będzie bezpośrednio związana z poprzednimi odsłonami cyklu. Produkcja będzie zawierać jedną z największych map w historii gier, a jej nieliniowa fabuła doprowadzi do różnych zakończeń. Gra trafi na komputery i konsole Xbox Series X|S.

STALKER 2: Heart of Chornobyl – zwiastun

STALKER zadebiutował w 2007 roku. Po katastrofie w Czarnobylu Prypeć i okolice elektrowni zostały ponownie zamieszkane, głównie przez naukowców i wojsko. W 2006 roku miejsce miała kolejna katastrofa, która znacząco wpłynęła na lokalną florę, faunę, prawa fizyki oraz mieszkańców, którzy zmienili się w krwiożercze mutanty. Lata później, w poszukiwaniu kosztowności, cennych artefaktów czy informacji, do Strefy Wykluczenia zaczęli przybywać tytułowi stalkerzy. Jednym z nich jest Naznaczony, który zostaje wysłany do Zony, aby wyeliminować tajemniczego Striełoka i odzyskać pamięć.

Sprawdź także: Niewidomy gracz pomógł stworzyć w God of War: Ragnarok udogodnienia dla osób z niepełnosprawnościami

Ukraińskie studio GSC Game World podzieliło się nowym zwiastunem długo wyczekiwanej produkcji STALKER 2: Heart of Chornobyl. Tym razem zaprezentowano elementy rozgrywki. Zobacz także Jeffrey Dahmer: 5 piosenek, w których wspomniano seryjnego mordercę TVP miało propozycję wyprodukowania „Wiedźmina”, zanim projekt trafił do Netflixa Christian Bale: Jeśli dostajesz w Hollywood rolę, to tylko dlatego, że DiCaprio […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →