Splat!FilmFest: Krwawy festiwal kina grozy w Lublinie


06 września 2016

Obserwuj nas na instagramie:

Splat!FilmFest odbędzie się w dniach 12–18 września w Lublinie. Wśród premier horrory, brutalne thrillery i wyjątkowo krwawe filmy gore!

Horror jest jednym z najstarszych gatunków filmowych. Z jednej strony ma mocno zarysowane ramy konwencji a z drugiej wciąż cieszy się powodzeniem i potrafi zaskoczyć swoją różnorodnością. Niezwykła popularność serialu Stranger Things jest wyraźnym dowodem na niesłabnącą siłę horroru. Twórcy Splat!FilmFest, zafundują fanom gatunku sporą dawkę mrocznego, strasznego a także krwawego i brutalnego kina. W programie znajdują się spotkania z twórcami, polskie premiery, ważne nowości, kultowe horrory, mroczne filmy krótkometrażowe a nawet oryginalne wykłady.

Festiwal rozpocznie The Evil That Men Do, hiszpański thriller zdradzający mroczne kulisy działalności meksykańskich karteli narkotykowych. Po seansie widzowie będą mieli okazję porozmawiać z reżyserem filmu Ramonem Térmensem. Kolejny gość to Dan Pringle, reżyser brytyjskiego K-Shop – ociekającej krwią i wnętrznościami, kanibalistycznej satyry na konsumpcyjne społeczeństwo.

plakat-splatfilmfest

Wśród premier pojawią się obrazy z 12 krajów, horrory a także brutalne thrillery, wyjątkowo krwawe filmy gore, czarne komedie i mroczne dramaty. Wszystkie filmy w różnorodny sposób operują strachem, grozą i przemocą.

Widzowie zobaczą m.in. oryginalny Found Footage 3D – nagrodzony w sierpniu przez jury na Bruce Campbell Horror Film Festival, My Father, Die – mroczny thriller utrzymany w amerykańskiej stylistyce southern gothic (reż. Sean Brosnan), niepokojący psychologiczny horror Sun Choke z ikoną kina grozy Barbarą Crampton czy argentyński The Rotten Link łączący stylistykę realizmu magicznego z brutalnością. Dla fanów zombie przygotowano horror fantasy Don’t Grow Up oraz jeden z najlepszych filmów o żywych trupach w 2016 roku, czyli duński What We Become.

Widzowie festiwalu przyznają nagrody dla najstraszniejszego, najbardziej szokującego i najlepszego filmu oraz wybiorą najlepszego reżysera oraz najlepszy scenariusz i efekty specjalne. Festiwal odbędzie się w dniach 12–18 września w Lublinie. Pełny program na: www.splatfilmfest.com

Sprawdź także:
Eleven ze Stranger Things potrafi rapować!

Splat!FilmFest odbędzie się w dniach 12–18 września w Lublinie. Wśród premier horrory, brutalne thrillery i wyjątkowo krwawe filmy gore! Horror jest jednym z najstarszych gatunków filmowych. Z jednej strony ma mocno zarysowane ramy konwencji a z drugiej wciąż cieszy się powodzeniem i potrafi zaskoczyć swoją różnorodnością. Niezwykła popularność serialu Stranger Things jest wyraźnym dowodem na […]

Obserwuj nas na instagramie:


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →