fot. materiały promocyjne

Spadkobiercy 2Paca chcą wypuścić cztery wcześniej niepublikowane utwory


14 lutego 2023

Obserwuj nas na instagramie:

Piosenki mają podobno trafić na album z największymi hitami 2Paca. W tym roku minie 27 lat od tragicznej śmierci rapera.

Fani donoszą

Pierwsza informacja o tym, że gdzieś w sejfie leżą ukryte przed światem piosenki 2Paca, pojawiła się w grudniu. Zdradził to w rozmowie niegdysiejszy współpracownik rapera, E-Love, sugerując, że utworów jest 4 i wszystkie produkował DJ Battlecat. Miały one zostać nagrane między pierwszą płytą, 2Pacalypse Now, a czasem, kiedy Tupac dołączył do hip-hopowej grupy Thug Life, jeszcze przed kontraktem z Death Row Records. Teraz podobne informacje pojawiły się na jednej z grup zrzeszających fanów rapera.

2Pac
fot. materiały promocyjne

Czekamy od lat

Nowy materiał jednej z największych ikon w historii rapu rzekomo ma pojawić się w tym roku, a wraz z nim album z największymi przebojami. Płyta Greatest Hits to ciekawy koncept, ale jeszcze bardziej kusi szansa na odsłuchanie „nowych” rzeczy od Tupaca. Zresztą świat czeka na to od dawna. Szczególnie po tym, jak w 2018 roku spadkobiercy rapera zakończyli 5-letni proces ze wspomnianą wytwórnią Death Row Records. Label wydał dwa najgłośniejsze i najbardziej chwalone albumy 2Paca: All Eyez on Me i pośmiertny The Don Killuminati: 7 Day. Theory. W ramach ugody, oprócz rekompensaty finansowej, spadkobiercy dostali właśnie kolekcję niewydanej muzyki. Rozmawiano też wówczas o potencjalnym wydaniu dwóch albumów w oparciu o ten materiał.

Zaprzedanie duszy diabłu

W sierpniu zeszłego roku przytaczaliśmy słowa byłej dziewczyny 2Paca, Desiree Smith. Stwierdziła ona, że sfinalizowanie kontraktu wydawniczego z z Suge Knightem i wytwórnią Death Row Records nie było dla rapera radosnym momentem w karierze. Według Smith, autor All Eyez On Me miał jej wówczas powiedzieć, że zaprzedał duszę diabłu. 2Pac miał wypowiedzieć te słowa tuż po podpisaniu umowy, kiedy Knight i jego prawnik wyszli z pomieszczenia.

Piosenki mają podobno trafić na album z największymi hitami 2Paca. W tym roku minie 27 lat od tragicznej śmierci rapera. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia Lins Fani donoszą Pierwsza informacja […]

Obserwuj nas na instagramie:

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →