Somebody That I Used To Know” od Gotye znów hitem


26 lutego 2024

Obserwuj nas na instagramie:

Utwór, który nagrali Gotye i Kimbra, wraca w nowej wersji po ponad dekadzie. Somebody That I Used To Know nazywano pierwszym muzycznym viralem.

Piosenka, która była wszędzie

Czy jest tu ktoś, kto nie zna tego utworu? Gigantyczny hit, który dobił dziś już do 2,2 miliarda odtworzeń na YouTube, w 2011 i 2012 r. był wszędzie. Nie tylko w formie ciekawego, charakterystycznego klipu, ale też w rozgłośniach radiowych i na imprezach. Taka częstotliwość odtwarzania powoduje zazwyczaj jedno: ludzie mają już dość utworu i z virala robi się mem. Tak było i w przypadku Somebody That I Used To Know, ale trzeba przyznać, że piosenka zestarzała się z honorem. Przeżyjmy to jeszcze raz:

Coś dal fanów EDM

Teraz wyrazisty wokalny duet złożony z urodzonego w Belgii Australijczyka i Nowozelandki wraca na listy przebojów, choć nie w oryginalnej wersji. Za remiks odpowiedzialne jest trio elektronicznych producentów – Chris Lake, Fisher i Sante Sansone. Gotye i Kimbra figurują jednak w creditsach utworu. Piosenka nosi tytuł Somebody (2024) i zadebiutowała właśnie na liście Hot 50 Dance/Electronic Songs „Billboardu” na miejscu 27. Wszyscy fani oryginału będą zachwyceni, podobnie jak miłośnicy muzycy tanecznej. A brzmi to tak:

Czy to wielki powrót?

Somebody (2024) na wspomnianej liście na starcie wyprzedziły inne nowości: Sia and Kylie Minogue z utworem Dance Alone (miejsce 8.), Black Gryphon i Baasik z Insane (miejsce 9.), Karol G i Tiesto z Contigo (miejsce 10.) oraz John Summit i Hyla z Shiver (miejsce 15.). Ale kto wie – może jeszcze trafi na szczyt. Oryginalne Somebody That I Used to Know na „Billboardzie” podbiło wiele różnych podsumowań, wliczając prestiżowe Hot 100. Poza tym utwór pokrył się 14-krotną platyną w samych tylko Stanach i zdobył dwie nagrody Grammy.

Lista Billboard

Utwór, który nagrali Gotye i Kimbra, wraca w nowej wersji po ponad dekadzie. Somebody That I Used To Know nazywano pierwszym muzycznym viralem. Zobacz także Nowe seriale, na które warto czekać w 2024 roku Hania Rani zagrała Tiny Desk Concert w ramach prestiżowej serii NPR „Pies i Suka”, czyli Ralph Kaminski i Mery Spolsky połączeni […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →