Sokół i Ras w spektaklu opowiadającym o polskim społeczeństwie

Obserwuj nas na instagramie:

Inni ludzie to spektakl zrealizowany przez aktorów z zespołu TR Warszawa w reżyserii Grzegorza Jarzyny, na podstawie książki Doroty Masłowskiej. 

Spektakl Inni ludzie został zrealizowany przez kolektyw, w skład którego weszli aktorzy z zespołu TR Warszawa, kompozytorzy, artyści warszawskiej sceny hip-hopowej, graficy, animatorzy, artyści wizualni i twórcy wideo. Dodatkowo swoich głosów i wizerunków użyczyło kilkudziesięciu mieszkańców Warszawy z różnych środowisk.

Jest to teatralna adaptacja poematu Doroty Masłowskiej, o tym samym tytule. Za reżyserię odpowiada Grzegorz Jarzyna, czyli wieloletni dyrektor artystyczny TR Warszawa.

Swój wkład w powstanie sztuki mieli raperzy – Sokół i Ras. Ten pierwszy zebrał ekipę, która stworzyła warstwę muzyczną spektaklu oraz ma do odegrania krótką rolę na scenie. Natomiast Ras uczył aktorów rapu.

Głównym bohaterem sztuki jest 32-letni Kamil, mieszkaniec Warszawy, który dorabia sprzedażą narkotyków i marzy o karierze hiphopowca. Kamil, jako przewodnik po miejskiej dżungli, przemierza miasto konfrontując się z różnymi środowiskami i grupami społecznymi.

„Inni ludzie” to próba portretu Polski trzy dekady po transformacji, opowieść o wspólnocie, którą od środka rozsadzają uprzedzenia i nienawiść. Rzecz o polskim społeczeństwie, w którym pęka międzyludzka więź, a narodowa tożsamość budowana jest na wrogości do innych: Ukraińców, Wietnamczyków czy gejów. To historia ludzi, opętanych wizją wirtualnego szczęścia, opowiedziana trashowym językiem reklam, internetowych wpisów i medialnych doniesień, który zatruwa jak smog i blokuje autentyczną komunikację.

Zobaczcie filmową zapowiedź spektaklu:

Spektakl będzie grany w TR Warszawa/ATM Studio w dniach: 26-27 października, 2-3, 8-10 i 13-17 listopada 2019. Bilety znajdziecie tutaj.

Inni ludzie to spektakl zrealizowany przez aktorów z zespołu TR Warszawa w reżyserii Grzegorza Jarzyny, na podstawie książki Doroty Masłowskiej.  Spektakl Inni ludzie został zrealizowany przez kolektyw, w skład którego weszli aktorzy z zespołu TR Warszawa, kompozytorzy, artyści warszawskiej sceny hip-hopowej, graficy, animatorzy, artyści wizualni i twórcy wideo. Dodatkowo swoich głosów i wizerunków użyczyło kilkudziesięciu […]

Obserwuj nas na instagramie:


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →