Powstała aplikacja, która pomoże zachować bezpieczny dystans

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Google stworzyło aplikację Sodar, która pomoże utrzymać bezpieczny dystans w przestrzeni publicznej. Wykorzystuje ona rozszerzoną rzeczywistość.

Mimo znoszenia kolejnych obostrzeń, wciąż obowiązuje konieczność utrzymywania przynajmniej 2 metrów odstępu w przestrzeni publicznej.

W sklepach o odpowiedniej odległości informują nas linie na podłodze, w restauracjach stoliki są ustawione tak, by zachować bezpieczny dystans między klientami, a w komunikacji miejskiej co drugie miejsce musi pozostać wolne. Są jednak sytuacje, gdy w miejscach publicznych ciężko określić na oko, ile to tak właściwie jest 2 metry. Z pomocą przychodzi nowa aplikacja stworzona przez Google – Sodar.

Google Sodar pomoże w zachowaniu odpowiedniego dystansu

Jak działa aplikacja Google Sodar?

Aplikacja wykorzystuje rozszerzoną rzeczywistość (AR) oraz kamerę w smartfonie, która śledzi otoczenie użytkownika i tworzy mapę 3D z wyrysowaną linią wyznaczającą dystans 2 metrów.

Google Sodar pomoże w zachowaniu odpowiedniego dystansu

Co ciekawe, apka nie wymaga zainstalowania. Można z niej korzystać za pośrednictwem strony internetowej. Aby z niej skorzystać trzeba mieć telefon z systemem Androidem i przeglądarkę Chrome, która zapewnia obsługę API Web XR. Niestety póki co, Sodar nie działa na innych systemach operacyjnych.

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Kup voucher na dowolny koncert

Biletomat.pl
50-500 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.