Smolna – najciekawszy klub tej jesieni w Warszawie


28 października 2016

Obserwuj nas na instagramie:

Zachwyca wizualizacjami na Facebooku, lokalizacją i line upem swoich imprez. Poza tym wiadomo o niej właściwie niewiele. W najbliższy piątek otwierają się Smolna – przepytaliśmy więc jednego z właścicieli klubu, Marcina Szymanowskiego, o co w tym wszystkim chodzi.

Wielkie otwarcie

Smolna otwiera się z przytupem, bo aż przez trzy dni. Gwiazdy zaproszone na chrzciny klubu to… Kiasmos (dj set), Ellen Allien i Simian Mobile Disco (dj set). Jakby tego było mało, na premierową odsłonę cyklu Smolna | NN, startującego od listopada, organizatorzy zapowiedzieli Brodinskiego. Nieźle, prawda? A to dopiero początek.

14691116_1687424494907191_7623202762273427037_n

Doskonały adres

Smolna 38, ścisłe Śródmieście. Z jednej strony Aleje Jerozolimskie, z drugiej Nowy Świat, obok Wisła i Plac Trzech Krzyży. No i widok na palmę.

Jest miejsce na tłumy

Chociaż klub nie zajmuje całej kamienicy, to ma on pomieścić aż tysiąc osób. Ma być on też częścią większego konceptu, jaki powstanie wkrótce przy Smolnej 38.

Dwie sceny

Na pierwszej będą grane brzmienia housowe i tech-housowe, drugą opanuje mocniejsza i bardziej eksperymentalna elektronika. Po jakimś czasie pojawić ma się też jeszcze jedna, zupełnie inna scena.

Selekcja i brak przedsprzedaży

Raczej nie spotkacie tam przypadkowych ludzi i dopiero na miejscu dowiecie się, czy w ogóle uda Wam się dostać do środka. Nie oznacza to jednak specyfiki rodem z Berghain. “W Polsce selekcja jest postrzegana jako zjawisko negatywne – jeśli jesteś źle ubrany, to nie możesz wejść do danego miejsca. Nam chodzi o coś innego. Nikogo nie wykluczamy ze względu na ubiór, chcemy jedynie, aby każdy w naszym klubie mógł czuć się komfortowo i bezpiecznie. Bardziej chodzi nam o uniknięcie wulgarnych czy agresywnych zachowań”.

Zakaz robienia zdjęć

Żadnego Instagrama, Snapchata i selfies na pamiątkę. Tylko muzyka i radość z imprezy. O tym, jak to wszystko wygląda w środku, będziecie mogli znajomym jedynie opowiedzieć. A oni będą musieli Wam wierzyć na słowo.

Ulubione kluby organizatorów

Zdradź mi do jakich klubów chodzisz, a powiem ci, kim jesteś. “Ja jestem ogromnym fanem berlińskiej sceny klubowej – staram się jeździć do tego miasta w wolnej chwili” opowiada Marcin. W zespole jest też fanka słynnego Elrow i Tresora, wielbiciel zamkniętego już klubu Fabric i osoba, która często wpada na klubowe imprezy do Oslo i Pragi.

Plan działania

W soboty będą odbywać się autorskie imprezy, nazwane Smolna | NN i jest to stały punkt. Piątki będą urozmaicenia – w listopadzie na przykład odbędą się showcase’y wytwórni Cocoon i Turbo.

14707814_1680398462276461_7398434311236764622_o

Rezydenci

Leon, Simon Mattson, Truan, ekipa Time2Play czy Eltron John. Nic dodać, nic ująć.

Sami organizatorzy

Za Smolną odpowiadają ludzie z agencji muzycznej Follow The Step. Jednym z ich projektów jest na przykład World Wide Warsaw, na którym wystąpili Vitalic, Mount Kimbie, Onra, the Internet, John Talabot czy Anderson .Paak.

Sprawdź także:
Serię before’ów przed World Wide Warsaw czas zacząć!

Zachwyca wizualizacjami na Facebooku, lokalizacją i line upem swoich imprez. Poza tym wiadomo o niej właściwie niewiele. W najbliższy piątek otwierają się Smolna – przepytaliśmy więc jednego z właścicieli klubu, Marcina Szymanowskiego, o co w tym wszystkim chodzi. Wielkie otwarcie Smolna otwiera się z przytupem, bo aż przez trzy dni. Gwiazdy zaproszone na chrzciny klubu […]

Obserwuj nas na instagramie:


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →