Sinead O’Connor zmieniła wyznanie i… imię!


27 października 2018

Obserwuj nas na instagramie:

Wokalistka przeszła na islam.

Sinead O’Connor od zawsze była niespokojnym duchem i przez lata szukała swojej (nie tylko) religijnej tożsamości. I wygląda na to, że w końcu jej się udało.

Wokalistka wyznała na Twitterze, że przeszła na islam i przyjęła nowe imię. Niegdyś Sinead O’Connor, dziś – Shudada Davitt.

Chciałam z dumą ogłosić, że zostałam muzułmanką. To naturalna konkluzja każdej inteligentnej, teologicznej podróży. Studiowanie wszystkich pism prowadzi do islamu. Co czyni pozostałe pisma niepotrzebnymi. Otrzymam też nowe imię – będę nazywać się Shuhada.

Poinformowała (już nie) Sinead O’Connor na Twitterze.

Wokalistka wiele razy wzbudzała kontrowersje swoimi poglądami. W 1992 roku w programie Saturday Night Live O’Connor podarła zdjęcie Jana Pawła II, protestując przeciw ukrywanej pedofilii wśród księży. Kilka lat później z kolei została ordynowana na duchownego Irlandzkiego Ortodoksyjnego Kościoła Katolickiego i Apostolskiego. Artystka od lat ma również problemy ze zdrowiem psychicznym – w zeszłym roku zamieściła w mediach społecznościowych dramatyczny film, w którym przyznała się do depresji i myśli samobójczych.

Mamy nadzieję, że nowa religia przyniesie Shuhadzie Davitt spokój ducha.

Fot. główne: Twitter

Wokalistka przeszła na islam. Sinead O’Connor od zawsze była niespokojnym duchem i przez lata szukała swojej (nie tylko) religijnej tożsamości. I wygląda na to, że w końcu jej się udało. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka Macklemore zabrał ważny głos. […]

Obserwuj nas na instagramie:


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →