fot. materiały prasowe

Sequel “The Legend of Zelda: Breath of the Wild” z oficjalną datą premiery! Tytuł trafi w ręce graczy w pierwszej połowie 2023 roku


13 września 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Nintendo ogłosiło datę premiery długo oczekiwanego sequela gry The Legend of Zelda: Breath of the Wild. Nadchodząca produkcja ukaże się w pierwszej połowie przyszłego roku jako Tears of the Kingdom.

Kolejna odsłona The Legend of Zelda ujawniona

W trakcie dzisiejszego streama Nintendo Direct japoński gigant podzielił się informacją, na którą wielu graczy czekało przez ostatnie lata. Deweloperzy z Kraju Kwitnącej Wiśni ogłosili, że sequel The Legend of Zelda: Breath of the Wild zadebiutuje jako Tears of the Kingdom już 12 maja przyszłego roku.

Zobacz: Super Mario 64 sprzedano za rekordową sumę. To oficjalnie najdroższa gra na świecie

Tytuł trafi wyłącznie na konsole Nintendo Switch. Niedługo po ogłoszeniu gry na kanale Nintendo pojawił się półtoraminutowy trailer, w którym zaprezentowano fragment rozgrywki. Z materiału wynika, że nadal istotną lokacją będzie kraina Hyrule, a dokładnie jej przestworza. Na razie nie ogłoszono, kiedy ruszy przedsprzedaż ani nie zdradzono szczegółów dotyczących fabuły.

The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom – oficjalny zwiastun

Breath of the Wild to jeden z największych hitów konsoli Nintendo Switch. Gra zadebiutowała na rynku w marcu 2017 roku, do dziś ciesząc się ogromnym zainteresowaniem i sympatią wśród graczy. Kontynuację wspomnianego tytułu ogłoszono pierwotnie już w 2019 roku. Mimo że jeszcze do niedawna premierę planowano na 2022 rok, Japończycy nie skończyli prac na czas.

the legend of zelda tears of the kingdom nintendo switch
fot. materiały prasowe, Nintendo

Początki serii sięgają 1986 roku, kiedy pierwsza część zadebiutowała na konsoli NES. Do tej pory na rynku ukazało się ponad dwadzieścia odsłon cyklu. Według wyliczeń dostępnych na stronie fandomu marki do marca 2022 sprzedało się ponad sto trzydzieści sześć milionów kopii gier z serii na całym świecie.

Nintendo ogłosiło datę premiery długo oczekiwanego sequela gry The Legend of Zelda: Breath of the Wild. Nadchodząca produkcja ukaże się w pierwszej połowie przyszłego roku jako Tears of the Kingdom. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →