fot. YouTube

Rosyjski raper Morgenshtern uznany przez Putina za “zagranicznego agenta”

Obserwuj nas na instagramie:

Rosja opublikowała nową listę osób zaliczanych do grona “zagranicznych agentów”. Wśród nich znalazł się raper Morgenshtern, który niedawno wydał antywojenny kawałek. Sprawdź szczegóły.

Morgenshtern uznany za wroga swojego narodu

Do rosyjskiej listy “zagranicznych agentów” dodanych zostało 8 osób, w tym artysta Morgenshtern i politycy Vladimir Milov oraz Lyubov Sobol, opowiadający się za opozycją. Pełny spis osób wygnanych z Rosji liczy sobie tym samym ponad 160 ludzi. “Zagraniczni agenci” podlegają licznym ograniczeniom i żmudnym procedurom lub spotykają ich ciężkie kary. Komitet śledczy Kremla prowadzi badania w celu ustalenia, czy ich rzekome wykroczenia stanowią “pogwałcenie prawa”, “publiczne znieważenie obrońców ojczyzny” i “wskrzeszenie ideologii nazizmu”. Morgenshtern opublikował na Instagramie przeprosiny i oskarżył media o “przekręcanie jego wypowiedzi”. Prawdopodobni był do tego zmuszony.

Od początku rosyjskiej inwazji na Ukrainę 24 lutego wielu Rosjan należących do elity intelektualnej opuściło swój kraj z racji tego, że władze ograniczają wolność słowa i nie pozwalają na wyrażanie krytyki względem ich działań.

Rosyjska scena rapu przeciwko wojnie

Morgenshtern nie jest jedynym rosyjskim twórcą sprzeciwiającym się działaniom władz państwa. Tu szczególnie trzeba zwrócić uwagę na Oxxxymirona, który zorganizował charytatywną trasę koncertową. Cały dochód ze swoich występów przekazał na pomoc ukraińskim uchodźcom.

Wiem, że większość społeczności Rosji jest przeciwko tej inwazji i wierzę w to, że im więcej ludzi odważy się wypowiedzieć o tym, jakie tak naprawdę mają do Putina nastawienie, tym szybciej zatrzymamy ten horror.

– mówił artysta

Do tego grona należy również raper Face. Opuścił swój kraj od razu po rozpoczęciu wojny i wydał publiczne oświadczenie, w którym prosi obywateli Ukrainy o wybaczenie.

Rosja opublikowała nową listę osób zaliczanych do grona “zagranicznych agentów”. Wśród nich znalazł się raper Morgenshtern, który niedawno wydał antywojenny kawałek. Sprawdź szczegóły. Zobacz także Po fali niskich ocen dla „Małej syrenki” baza filmowa zmienia system oceniania Te rapowe duety rozbiłyby bank. Ale coś im przeszkodziło Nowe seriale, których nie oglądasz. A warto! Morgenshtern uznany […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →