Rossmann wprowadza automaty do napełniania butelek


15 stycznia 2020

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sieć drogerii Rossmann w Czechach testuje automaty do napełniania butelek, zachęcając klientów, by przychodzili na zakupy z własnymi pojemnikami. Czekamy na takie rozwiązanie także w Polsce!

Automaty do napełniania butelek stanęły w czeskich Rossmannach

W czeskich drogeriach Rossmann, we współpracy z firmą Henkel, ustawiono testowe automaty do napełniania butelek. Urządzenia te pozwalają napełnić własne butelki płytami popularnych marek. Do wyboru są płyny do mycia naszyć, do prania i płukania tkanin. W niektórych sklepach można znaleźć także automaty z szamponami do włosów i żelami pod prysznic. Obecnie można z nich korzystać w Pradze, Libercu, Pardubicach, Brnie i Czeskich Budziejowicach.

automaty do napełniania butelek w Rossmannie
automat do napełniania butelek w Czechach

Oszczędność dla portfela oraz środowiska

Automaty te mają na celu zachęcić klientów do przynoszenia na zakupy własnych pojemników. Osoby napełniające swoje butelki płacą jedynie za płyn, oszczędzając na pojemniku a co za tym idzie, nie ma potrzeby produkcji dodatkowych plastikowych odpadów.

Chcąc wypromować akcję kupowania chemii gospodarczej w automatach, czeski oddział Rossmanna wysłał do wybranych klientów paczki z pustymi butelkami wielokrotnego użytku. Puste opakowania można także kupić na miejscu.

Rossmann w Czechach wprowadza automaty do napełniania butelek

Automaty są obecnie w fazie testów na czeskim rynku i nie wiadomo jeszcze, czy pojawią się one także w Rossmannach w pozostałych państwach. Liczmy na to, że niebawem będziemy mogli skorzystać z tego rozwiązania także w Polsce.

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku: