Renmin Ribao – „Who controls?”. Obiecujący debiut poznańskiej kapeli

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Prezentowanie debiutanckich wydawnictw to zawsze spora przyjemność dla dziennikarza muzycznego. Zwłaszcza, jeśli coś jest tak dobrym materiałem jak pierwsza EPka Renmin Ribao.

Renmin Ribao – nowe szaty post-punku

Na post-punkowej scenie pojawił się nowy gracz. Formacja Renmin Ribao wchodzi do gry z przytupem. Kapela niedawno wypuściła do sieci swój debiutancki minialbum, który szybko zagościł na stałe w moim odtwarzaczu. I mam nadzieję, że po przeczytaniu tego tekstu zagrzeje miejsce również w Waszych.

Renmin Ribao to zespół z Poznania, w skład, którego wchodzi Wiktor Bullert (gitara, bas), Aleksander Szwajnoch (wokal, gitara), Kamil Konik (perkusja) i Jan Chmielewski (syntezatory). Panowie działają ze sobą od kilku ładnych miesięcy, a efekty ich prac dane było nam poznać niespełna tydzień temu.

Renmin Ribao – Who Controls? – debiutanckie EP

Who control? to trwające 8 minut EP, na którym znajdziemy 3 autorskie kompozycje. Całość utrzymana jest w postpunkowym klimacie przywodzącym na pierwszy rzut ucha brzmienie Joy Division, wzbogacone o bardziej współczesne syntezatorowe linie.

Renmin Ribao urzekło mnie gęstym klimatem, w którym utrzymane jest ich wydawnictwo. Wokale Aleksa, choć miejscami o nierównych poziomach, to naprawdę piekielnie dobra robota. Niskie, zakrawające momentami o melorecytacje i pozbawione akcentu. O to chodzi.

No i sekcja rytmiczna. Tu wszystko brzmi tak jak powinno. Skalująca się perkusja kreuje lekki niepokój, ale pozostawia miejsce na bas, który doskonale współbrzmi z przestrzennymi partiami syntezatorowymi. Wszystko to składa się na niezwykle udany debiut, który sprawił, że mój apetyt na „więcej” rósł z minuty na minutę. Koniecznie sprawdźcie co przygotowała dla was ekipa z Poznania, bo warto!

Renmin Ribao – Who controls? (EP)

Tracklista

  1. Crush
  2. Afterimages
  3. Who Controls?

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Kup voucher na dowolny koncert

Biletomat.pl
50-500 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.