Rekordowa zbiórka na Facebooku na pomoc Australii


09 stycznia 2020

Podziel się newsem:

Na Facebooku pojawia się w ostatnim czasie wiele zbiórek, które mają na celu pomoc zmagającej się z katastroficznymi pożarami Australii. Rekordową sumę zebrała komiczka Celeste Barber – ponad 127 milionów złotych!

Reklama

Od listopada na Facebooku utworzonych zostało ponad 19 tysięcy zbiórek na rzecz pomocy ofiarom pożarów w Australii. Wspierają one ponad 250 organizacji pozarządowych, a środki płyną od ludzi z ponad 75 państw.

Rekordowa zbiórka pieniędzy na pomoc Australii

Zbiórka, która robi największe wrażenie to ta zorganizowana przez australijską komiczkę Celeste Barber. Wykorzystała ona swoje ogromne zasięgi, aby zaapelować o pomoc w ratowaniu swojej ojczyzny. Zbiórka trwa od 3 stycznia i wsparło ją już ponad 1,23 miliona osób, którzy wpłacili łącznie 127 537 211 zł (stan na 09.01.2020, godzina 15:30) i kwota ta wciąż rośnie. To absolutny rekord. Pieniądze zostaną przekazane organizacji The Trustee for NSW Rural Fire Service & Brigades Donations Fund.


WOŚP dla Australii

W związku ze zbliżającym się w 28. Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, Jurek Owsiak zaapelował, żeby w tym roku wyjątkowo część pieniędzy została przekazana na pomoc ofiarom pożarów. Chodzi konkretnie o środki, które zostaną zebrane przez Polonię w Australii.

Kochana Australio, jesteśmy z Wami i myślimy o Was! Podczas 28. Finału WOŚP będziemy chcieli bardzo, bardzo mocno Was uściskać od wszystkich, którzy razem z nami grają i zwrócić uwagę na Waszą sytuację. Fundacja to miliony Polaków nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Finał to dzień, w którym solidaryzujemy się wszyscy, aby ratować życie i zdrowie polskich dzieci. Chcemy teraz, tę naszą finałową energię przesłać w Waszą stronę.

Dziękujemy, że gracie razem z nami i bardzo prosimy Was, aby pieniądze zebrane na miejscu podczas Finału w Australii nie były przekazywane Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy, a zostały przesłane na rzecz działającej u Was organizacji pozarządowej, która zbiera środki na ratowanie życia i zdrowia ofiar pożarów, z którymi walczycie. Będziecie wiedzieli najlepiej, jak je zagospodarować.

Na Facebooku pojawia się w ostatnim czasie wiele zbiórek, które mają na celu pomoc zmagającej się z katastroficznymi pożarami Australii. Rekordową sumę zebrała komiczka Celeste Barber – ponad 127 milionów złotych! Od listopada na Facebooku utworzonych zostało ponad 19 tysięcy zbiórek na rzecz pomocy ofiarom pożarów w Australii. Wspierają one ponad 250 organizacji pozarządowych, a […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku: